Kredi Hesaplamak ile Uğraşmayın 555 TL’ye Ev Sahibi Olun!

Kredi Hesaplama ve Sahibinden Kiralık Ev Aramalarını bir tarafa bırakın ve Katılımevim’den Müjde! 555 TL Taksitle Ev Sahibi Olun!

Büyük kentlerde yaşayanların en büyük sıkıntılarından biri kiralık ev diğeri ise, bulunan kiralık evin kira parasını ödeyebilmek.

Yoğunluklu olarak memur kesimin de yaşadığı büyük kentlerde, buna bağlı olarak ev kiraları da artış göstermekte. Elbette, tek kira artış etkeni bu değil.

Bir taraftan resmi daireler ve çalışan memur sayısının artması, öte yanda üniversite sayısının artmasına bağlı olarak öğrencilerin kiralık ev arayışı ve yabancı kiracıların artışı.

Öte yandan, beyaz yakalı olarak nitelendirilen ve özel sektör kapsamında plazalarda çalışan kesimin artması da kira artışını etkileyen önemli bir etken.

Son zamanlarda özellikle İstanbul özelinde, büyük kentlerin genelinde artan yabancı vatandaşların ülkemizde ikamet etmesi kiralık ev fiyat artışlarında önemli bir unsur haline gelmiştir.

Kiralık Ev

Kredi Hesaplama işlemleri ile uğraşarak zaman harcamayın. Katılımevim’e gelin kira öder gibi ev sahibi olun

Aslından bu nedene bağlı olarak hem kiralık ev hem de satılık ev konusunda kiracı ve alıcılar oldukça dertli. Bütün bu saydıklarımızın dışında farklı alanlardaki işlerde çalışan ve toplumda dar ve orta gelir seviyesine sahip çok sayıda kişi oldukça mağdur olmaktadır. Kentlerde yaşam süren ve barınma sorununu kiralık ev şeklinde çözen insanların sayısı bir hayli fazla. Kısacası toplumun büyük bir kesimi ve gelir seviyesi ne olursa olsun, barınma ihtiyacını farklı lokasyonlarda yer alan kiralık ev veya ev kredisi ile çözmekte.

Kredibilite Hesaplama İle Uğraşmadan Ev Sahibi Olmak

Bundan dolayı kiralık ev için ayrılan aylık bütçeden sıkıntılı olan ve ev sahibi olmak isteyen herkes, bir şekilde maddi olanaklarını zorlayarak ev almak sureti ile bu soruna kendince çözüm bulmaya çalışıyor. Gerek kiralık ve gerekse satılık ev konusunda, hem kiralarken hem de satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Özellikle kiradan kurtulmak ve kira öder gibi aylık taksitlerle ev almak sureti ile kendi konutunun ev sahibi olmak isteyenlerde bir hayli fazla. Bu noktada “ayağı yorgana göre uzatmak” çok önemli. Şöyle ki, her türlü konfora ve sosyal donatılara sahip aynı zamanda, yeni konut projelerinden ev almak herkes için uygun olmaya bilir. Aslında genel olarak kiradan kurtulmak isteyen çoğu insan için bu şekilde ev almak pek uygun koşulları içermiyordur. Kiradan bir an önce kurtulmak amacında olanların, uygun aylık taksitlerle ve mümkünse ev kredisi çekmeden ev sahibi olmak amacında olduklarını unutmamak lazım.

Kredi Notu Hesaplama İle Uğraşmayın

Konut alırken belli bir birikimi olmayanlar, bankaların Ev Kredisi olanağına başvurmayı çoğu zaman kendileri için tek çıkar yol olarak görüyorlar. Oysa, bankalardan Ev Kredisi almak oldukça zor. Öncelikle, her isteyen bankalardan istediği miktarda Ev Kredisi alamıyor. Şöyle ki, Ev Kredisi Başvurusu sırasında mutlaka bilinmesi gereken önemli unsurla var. Bu anlamda merak edilen unsurları bankadan Ev Kredisi çekerek ev almayı planlayan herkesin bilmesin de yarar var. Herhangi bir bankadan Ev Kredisi almayı düşünüyorsanız, mutlaka almayı planladığınız evin Ev Kredisine uygunluğuna da dikkat etmeniz ve kredi hesaplama yapmanız gerekiyor. Aksi halde onca zor prosedür ve masraf sonrası alacağınız Ev Kredisi, hiçbir işinize yaramayacaktır. Mesela, Ev Kredi Hesaplama için nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmeniz de oldukça işinize yarayacak bir detaydır.

Ev Kredisi Maliyet Kalemleri

Bankalara, Ev Kredisi için başvurduğunuzda Ev Kredisi maliyet kalemleri hakkında da mutlaka bilginizin olması yararınıza olacaktır. Çünkü, ev satın almak için başvurduğunuz Ev Kredisi hesaplama sırasında bankalar, yalnızca alacağınız Ev Kredisinin faiz oranını hesaplamaz. Bankalar, konut kredilerine ilave olarak farklı gider kalemlerini de giderler hanesine işleyerek, krediyi talep eden kişiye masraf olarak tahakkuk ettirirler. Mesela, Ev Kredisi için dosya masrafı da söz konusu genel gider kalemlerinden bir tanesidir. Talep edilen Ev Kredisi sırasında oluşan dosya masrafları ise, yasal düzenleme gereği kredi alacak olandan tahsil edilir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Resmî Gazete’de yayımlanan ilgili yönetmeliğe göre; kredi tutarının binde 5’ini geçmeyecek oranda tahsil edilebileceği belirtilmektedir. Bu yasal düzenlemeye göre, biri bankadan 100 bin TL’lik bir Ev Kredisi alacağında en fazla 500 lira dosya masrafı ödeyecektir

Ev Kredisi ve Ekspertiz Bedeli

Konut Kredisi (ev kredisi) taleplerinde uygulanan ekspertiz bedeli ise bir diğer gider kalemidir. Ekspertiz ücreti, alıcının satın almak istediği gayrimenkule, kıymet tayin eden emlak uzmanına ödenen hizmet bedelidir. Bu anlamda Bankalar, bu iş için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan lisans almış bağımsız ekspertizlerle çalışır. Bankalar açısından oldukça önemli olan bu işlem sırasında, bankaların asıl öğrenmek istedikleri şey Ev Kredisi talep edilen konutun, krediye uygunluk derecesidir. Böylece, Ekspertizlerin çeşitli inceleme ve tespitlerinden sonra, bahse konu konutun ne kadarına banka tarafından kredi vereceği karara bağlanır. Buradaki ince detay şu; krediye başvurduğunuzda sonucun olumlu veya olumsuz olmasına bakılmaksızın ödenen ekspertiz ücreti kişiye geri ödenmez.

Bankalar ve Ev Kredisi

Alıcının ödemesi gereken bir diğer gider kalemi ise, kredisi ipotek tahsis ve fekki ücretlerine ait masraftır. Bankalar, Ev Kredisi verdikleri her konutu, kredi süresince ipotek altına alır. Bu işlemler sırasında, Tapu ve Kadastro dairesinde oluşan her türlü masraf da yine alıcılardan tahsil edilir. Söz konusu ipoteğin uygulanması ve kaldırılmasına dair masraflar da kredi alandan kişiden tahsil edilir. İstediği evi almak üzere bankaya Ev Kredisi için başvuran alıcıları en çok merak ettikleri konuların başında, ne kadar kredi alabilecekleri gelmektedir. Aslında bunun altında 3 farklı değişken yattığını söylemek mümkün. Bunlar, önceki zamanlarda kullanmış olduğunuz kredibilite geçmişiniz, almayı istediğiniz evin ekspertiz değeri ve sizin hane gelir durumuzdur. Ev sahibi olmak adına, adım atıp bankalardan ev kredisi almaya karar verdiğinizde; bütün bunlar ev almak sürecinde karşılaşacağınız adımlar olacak.

Katılımevim Herkesi Ev Sahibi Yapar

Ev almak konusunda düşünüp, nasıl bir satın alma yöntemi izlemeye karar vereceğiniz tamamen size ve maddi olanaklarınıza kalmış bir seçimdir. Ancak, satılık ev ararken bütçenizi çok zorlamaması, ihtiyaçlarınızı karşılaması ve istediğiniz sosyal hayata yakın olması sizin için önemli artılar olacaktır. Ev satın almadaki bir diğer önemli kriter ise, konutun sahibinden satın alınmasıdır. Bu, hem ev hakkında birinci ağızdan ve doğru bilgi alınmasını, hem de evin yer aldığı lokasyon hakkında sağlıklı bir öngörüye sahip olmanızı sağlayacaktır. Sahibinden ev satın almak her anlamda alıcı için karlı bir yatırımdır. Arada emlakçı olmadığından, satılık ev alım satım işleri de oldukça karlı olacaktır.

Bankaya ve faize bulaşmadan satılık ev edinmek isteyen alıcılar, son yıllarda yoğunlukla faizsiz finans desteğini tercih ediyor. Faizsiz konut desteği ile ev sahibi olmakisteyenlerin, tercih ettiği Katılımevim, sunduğu cazip ödeme koşulları ile dikkat çekiyor. Birikime dayalı faizsiz finans desteği sunan Katılımevim, banka ve faize bulaşmadan konut almak isteyenlerce tercih ediliyor. Maddi olanakları kısıtlı olan ve bankalardan faizle konut kredisi almak istemeyen herkes, dildiği takdirde faizsiz finansman desteği alabilir. Katılımevim, sunduğu tasarruf finansman yöntemleri sayesinde isteyen herkese hayallerini kurduğu ev ve arabaya kolayca ulaşma olanak sağlıyor. Katılımevim, birikime dayalı küçük birikimlerle ev sahibi olmak isteyenlere finansal destek veriyor. Ülke genelinde çok sayıda şubesi olan Katılımevim, aynı zamanda isteyen herkesin kolayca müşteri olmasına olanak sağlıyor.

katılmevim

Katılımevim Modelleri; Esnek Model, Hızlı Model, Rahat Model ve Sabit Model

Örneğin, Katılımevim şubesine gittiğiniz de müşteri temsilcisi size, tasarruf finansman yöntemleri hakkında detaylı ve anlaşılır bilgi aktarıyor. Bunun üzerine Katılımevim’e dahil olmak istediğinizde ise, yalnızca nüfus cüzdanı ile işlemlerinizi yaptırabiliyorsunuz. Bunun dışında herhangi bir resmi evrak veya maaş bordrosu da gerekmiyor. Katılımevim, müşterilerine sunduğu ödeme kolaylıkları ve cazip kampanya koşulları ile büyük ilgi görüyor. Müşteriler, kendilerine sunulan 4 farklı ödeme modelinden, bütçelerine en uygun ödeme koşulları ile aylık taksit tutarlarına kendileri karar veriyor. Böylece, bütçesine göre ödeme koşullarını kendisi belirleyen müşteri, aylık taksit ödemeleri sırasında zorlanmıyor. Katılımevim tarafından sunulan Esnek Model, Hızlı Model, Rahat Model ve Sabit Model birbirinden farklı ödeme koşulları ve çok cazip olanakları ile herkesin ev sahibi olması sağlıyor.

Dört ayrı tasarruf finansman yöntemine ek olarak, farklı zamanlarda kısa süreli düzenlenen kampanyalarda ise, müşterilerin ev veya araba hayallerine bir an önce kavuşması sağlanıyor. Tercih ettikleri modelde iş değişikliği veya sağlık sorunları nedeniyle, aylık taksit ödemelerinde güçlük yaşayanlar taksitlerini ileri bir tarihe öteleyebiliyor. müüşteriler, taksitlerini ileri bir tarihe ötelediklerinde hiçbir gecikme faizi veya ek bir masraf ödemiyorlar. Katılımevim müşterileri, ilerleyen süreçte istemeleri halinde tercih ettikleri modelden kolayca ayrılabiliyorlar. Kısacası Katılımevim, faizsiz koşullarla ev veya araba almak isteyen herkese çok cazip ve kolay ödeme koşulları ile birikime dayalı finans destek sunmaktadır.

 

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!