Kredi Yerine Faizsiz Ev Sahibi Olma Fırsatı

en-uygun-kredi

En uygun kredi, toplumda her kredi kullanan veya kullanacak olan tüketicinin özen göstermesi gereken hassas bir konu. Günümüz ekonomik koşulları eskisi gibi avantajlı alım gücüne sahip olmadığından bireylerim alım gücü oldukça kısıtlı. Tüketiciler aylık kazançtan, kira ve zorunlu faturalar ile gıda ihtiyaçlarını ancak karşılıyor. Oysa, eskiden insanlar çalışırken; hatta tasarruf sağlardı. Elde edilen bu birikimle de duruma ve ihtiyaç önceliğine göre; araba ya da çeyizlik beyaz eşyalar dahi sırayla alınabiliyordu. Şimdilerde, hayat pahalılığı ve giderlerin fazla olması nedeniyle, ne tasarruf etmek ne de tasarrufla ve konut kredisi alarak yatırım yapmak mümkün değil. Tüketiciler bunun yerine mülk edinimi gibi yatırımları nerede ise, bütünü için yatırım kredileri kullanmaktadır.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

Tüketicilerin söz konusu banka kredilerini kullanırken en uygun kredi için özenli olmaları gerekiyor. Bankalar günümüzde önemli büyük yatırımlar olarak sayılan; ev, araba, işyeri, arsa veya iş makinası dışında da birçok farklı ihtiyacın satın alınmasında banka kredisi kullanmaktadır. Kiracı, dar veya orta gelire sahip tüketiciler, aylık kazançları ile ailelerinin zorunlu giderlerini ancak karşılıyor. Herhangi bir konuda yatırım veya o yatırım için birikim yapmak için bütçeleri olanaklı değil.  Bu nedenle tüketicilerin çoğu bunalmış oldukları kiradan kurtulmak veya araba almak gibi yatırımlar için ev kredisi ve banka kredisi çekerek finansal destek almak zorunda kalıyor. Bankaları bu alanda sağlamış olduğu yatırım kredileri, tüketicilerin finansal sorunlarına önemli anlamda çözüm olmaktadır.

Ev veya araba almak için bankaların kredi olanağını kullanacak olan tüketiciler, kredi kullanımı öncesinde faiz, masraflar ve kullanım oranları konusunda genel bilgiye sahip olması gerekmektedir. Söz konusu banka kredisi kullanımı ile alakalı bilgiye sahip olan tüketici, ilerleyen süreçte kredi kullanımından kaynaklanabilecek sorunları önleme veya çözmede daha bilgili olacaktır. Tüketicilerin ülkemizde en çok kullandığı yatırım kredileri arasında, ev kredisi dikkat çekmektedir. Kiradan bunalan ve kısıtlı bütçesi ile kendi ev sahibi olmak isteyen her tüketici, çoğunlukla konut kredisi kullanmaktadır. Bankalardan kredi kullanırken her tüketicinin, bankadan kredi almadan birçok bankanın kredi verme koşullarını araştırması gerekir.

katılımevim ev almak

En uygun kredi hangisi yerine Katılımevim ile ev sahibi olmak çok daha kolay

Bu araştırma, en uygun kredi koşullarının belirlenmesi için tüketiciye büyük kolaylık sağlayacaktır. En uygun konut kredisi kullanımı için bankaların kredi faizleri, banka faizleri, kredi masrafları ve kredi kullanım süreleri hakkında bilgi edinmek gerekiyor. Tüketicinin ev veya araba alımı sırasında kullanacağı banka kredisi araştırmasında, en uygun kredi kullanımı için toplanan bilgilerin birbiri ile kıyaslanması gerekir. Bu sayede, hangi bankanın tüketiciye hangi faiz ve koşullarla kredi verdiği belirlenmiş olacağından, tüketici bütçe ve ödeme koşullarına en uygun olan konut kredisi tercihinde bulunacaktır. Kredi alacak olan birey için başta gereksiz ayrıntılar gibi görünse de kıyaslamalı kredi araştırması yapmadan, bankadan yatırım kredisi kullanmamak çok önemli.

En Uygun Kredi Veren Banka ve Kredi Hesaplama

Unutulmaması gereken en önemli nokta ise; bankadan herhangi bir konuda yatırım kredisi alan tüketici yaptığı yatırım tutarınca bankaya borçlanacaktır. Tüketici, bankaların konut kredisi faiz oranlarını iyi araştırmalıdır. Ve ileride tüketicinin iş ya da sağlık sorunlarından kaynaklanan sorunlar nedeniyle, kredi ödemelerini aksattığı her gün için bankaya gecikme faizi ödeyeceği unutulmamalı. Banka kredisi ile alınan her tür ev, araba veya başkaca yatırımların üzerine, tüketicinin bankaya olan kredi borcu bitene kadar ipotek şerhi konulmaktadır. Bu nedenle tüketici kredi borcunu kapatmak için satın aldığı ev veya arabayı da satma şansına sahip değildir. Bankadan tüketicilerin kredi alması için nasıl bazı zorunlu koşullar var ise, kredi kullanımında borcun ödenmesi için de aynı şekilde uyulması gereken önemli kurallar mevcut.

Konut kredisi hesaplama yöntemi bankadan kredi alıp, bankaya borçlanacak her tüketici için büyük bir kolaylık sunmaktadır. Toplumda banka kredisi yani; yatırım kredileri ile araba, arsa, iş yeri veya iş makinası almak oldukça yaygın bir finansman şeklidir. Ev kredisi veya araç almak içinde tüketiciler sıklıkla bu olanaktan yararlanmak için bankaya başvurmaktadır. Bankaların sağlamış olduğu yatırım kredilerinden yararlanmak için isteyen her tüketici, banka kredisi olanağı için başvurma hakkına sahip. Ancak, banka kredisi için her başvuruda bulunan kişiye kredi verilmemektedir. Bankaların kredilerinden yararlanmak isteyenlerin bazı koşullara uyma zorunluluğu bulunmaktadır. Mesela, kiracı, dar veya orta gelirli bir tüketici finansal destek için bankadan konut kredisi talebinde bulunduğunda, banka onun bazı koşullara uygunluğuna göre kredi vermektedir.

En Uygun Ev Kredisi ve Ev Kredisi Hesaplama

Kendi evinin sahibi olmaya karar veren ve bu konuda banka kredisi kullanacak tüketicinin, iyi ve düzenli bir gelirinin olması gerekiyor. Ev sahibi olmak isteyen kişinin banka kredisi alabilmesi için kredi notunun da yüksek olması gerekir. Ayrıca, tüketicinin satın almak için konut kredisi talebinde bulunduğu evin de banka kredisine uygun olması gerekir. Satın alınacak evin, banka kredisine uygunluğunun banka ekspertiz raporu tarafından tespit edilmesi gerekmektedir. Bütün bu koşullardan sonra tüketici, ev almak için konut kredisi almaya hak kazanmaktadır. Bu noktadan sonra ciddi bir borçlanma içine giren tüketicinin, atacağı her adımda çok dikkatli olması gerekir. Çünkü, bankaların kişilere sağlamış olduğu her kredi olanağı, ekonomik sorumluluk anlamında ciddi bir borçlanmayı da beraberinde getirmektedir.

O nedenle, tüketicinin özenli ve düzenli şekilde kredi borcunu bankaya zamanında ödenmesi, hem fazladan gecikme faizi ödenmesini ve hem de mağduriyetlerin yaşanmasına engel olacaktır. Ödemeler konusunda kredi kullanıcılara kolaylık sağlayan uygulamalardan biri de ev kredisi hesaplama yöntemidir. Bankalara gitmeden, kişilerin internet ortamında bireysel kullanabildiği bu uygulama kredi kullanacak tüketicilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Aratıldığında, internet ortamında kolayca bulunabilen uygulama sayesinde, tüketici kullanacağı konut kredisi faiz hesaplama yöntemi ile kullanacağı kredi tutarına bankanı uygulayacağı faiz ve masrafları kolayca öğrenmektedir.

Banka Kredi Faizleri Neler? Hangi Krediyi Seçmeliyim?

Her türlü mal ediniminde tüketiciler, finansman açısından banka kredisi kullanacakların da çok dikkatli olmak zorundadır. Bankadan kredi kullanmaya karar verirken, banka kredisi aldıktan sonra ve bankaya kredi nedeniyle borçlanılan süreçte; her tüketici özenli ve dikkatli olmak zorundadır. Kredi borcunun, uzun bir ödeme süreci olacağını ve bu uzun süreçte iş ya da sağlıkla ilgili sorunlar oluşabileceğini hesaba katmak gerekir. Söz konusu sıkıntılı süreçlerde de kredi borcunun bankaya düzenli şekilde ödenmesi gerekir. Aksi halde her gün işleyecek gecikme faizi, kredi borcunuzun çok fazla artmasına ve ödemede sorunlar yaşamanıza neden olacaktır. Bu gibi sıkıntıların oluşmaması için tüketicinin, bankadan kredi almadan önce bütçesinin gelir gider dengesini, kazancında oluşabilecek aksaklık ve kötü zamanları da dikkate alması gerekir.

Ev sahibi olmak, çoğunluğu kiracı olan toplumumuzda en çok tercih edilen yatırımlardan biri durumundadır. Ancak, son yıllarda satılık konut fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle ev sahibi olmakta epeyi zorlaştı. Tüketiciler ister kiradan kurtulmak için ya da isterlerse de yatırım amacı ile ev almak konusunda, ekonomik olarak finansal bir desteğe ihtiyaç duyuyorlar. Sıklıkla başvurulan finansal çözümlerden olan konut kredisi alırken zor olduğu kadar ödeme sürecinde de tüketiciyi zorlamaktadır. Bazen en uygun kredi alınsa da ödeme konusunda bazı aksilikler yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle bankaya kredi nedeniyle borçlanma sürecinde; bireylerin kazançlarından ufak ufak birikimleri bir tarafa koymaları işlerini kolaylaştıracaktır. Bu sayede bankaya kredi borcu ödeme sürecinde tüketicinin, işsiz kalması veya bir sağlık sorunu yaşaması durumunda, yapılan birikim kredi ödemelerinin aksamasını önlemiş ve gereksiz gecikme faizi ödenmesini önlemiş olacaktır.

Ev Kredisi ile Ev Almak Mı Faizsiz Taksitle Ev Almak Mı?

Ev almak, ülkemizde bireysel anlamda en çok yapılan yatırımlardan biridir. Bu yatırım türünün büyük bölümü kiradan kurtulmak için yapılırken diğer bölümü ise, yatırım amaçlı olarak gerçekleşmektedir. Barınma ihtiyacının, insan tarihi kadar eski bir o kadar da önemli olduğunu unutmamak lazım. İnsanların içinde oturduğu evlerin mimarisi ve kültürel yapısı değişse de insanın, barınma ihtiyacı her toplumda aynı öneme sahiptir. O nedenle, çalışıp kazanmaya başlayan her birey barınma sorununun çözümü için ilerde kendine ait olacak, bir evin sahibi olmayı arzu eder. Ev kirası, insan hayatında önemli bir gider kalemidir. Kazansanız da kazanmasanız da veya aç olsanız da, her ay o kiranın ödenmesi gerekir. Evin vasfı veya mimari özellikleri ne olursa olsun; gece kondu veya plaza her ay düzenli olarak kirasını ödemeniz gerekiyor.

Bu nedenle bizim toplumumuzda da ev almak, bu nedenle derin ve sosyal bir anlama sahip. Ev almak, birey ve ailenin ilerleyen yıllar için yatırımdan çok kendine aldığı bir güvencedir. Tüketici, ilerleyen yıllarda yaşlandığında, işsiz kaldığında veya hastalandığında, ev kirasını nasıl ödeyeceğim kaygısı taşımaktan istemiyor. Kiracılar, her yıl ev kirasına zam gelmesinden, gelen zammı nasıl ödeyeceğim diye düşünmek istemiyor. Üniversite hayatı birçok genci ilk kez ev kurma derdi ile tanıştırmaktadır. Aile ortamından çıkan gençler üniversite sürecinde kiracı olmanın en zor sürecini deneyimler. Kira parası, ev bulma veya ev kurma derdi dışında, öğrenciler ev bulmadaki en büyük sorunla tanışır; “bekara–öğrenciye” ev vermiyoruz. O nedenle, aslında çoğu üniversite öğrencisi o zamandan bir gün kendi evinin sahibi olmayı kafasına koyar.

Katılımevim ev sahibi olmak isteyen herkesi faizsiz ev sahibi yapıyor

İşin sosyolojik ve psikolojik boyutu bir tarafa; ekonomik boyutu ise öte tarafa. Bireyler, ekonomik koşulları oranında konforlu, sosyal donatıları, yüzme havuzu veya çocuk parkı olan evlerde oturabiliyor. Aynı şekilde, kirasını ödeyebileceğiniz semtten kiralık ev bakmak zorundasınız. Çünkü, ev almak ya da ev kiralamak fiyatı lokasyona göre değişmektedir. Üniversite sonrasında hayat döngüsü gereği bir işe başlamak için her birey bir eve ihtiyaç duyar. Evlenip yuva kurulacağında da insanların öncelikleri ev sahibi olmak şeklinde belirlenir. Kısacası, her tüketici mümkün olduğunca en kısa sürede kendi gelir durumuna ve gider dengesine göre ev almak istemektedir. Kiracı olmanın maddi boyutu tartışmasız her tüketici açısından çok önemli bir unsurdur. Ancak, kirada oturmak hayatın şekillenmesinde de önemlidir. Kira parasını ödeyebileceğiniz bir semtte ev tutarsınız, bir yıl sonra yapılan kira zammı fazla gelirse düzeninizi bozar yeniden taşınırsınız ve bu yaşam döngüsü gibi hep devam eder.

Katılımevim ile Taksitle Ev Alma

Kiracılar, bu ve benzeri sıkıntılar nedeniyle ve geleceklerini; yaşlılık günlerini ev kirası ya da kira zammı düşüncesinden uzak geçirmek için ev sahibi olmak ister. Ülkemizde, her tüketici kendi ekonomik koşullarına en uygun alternatiflerle konut almaktadır. Kimi tüketici peşin kimi banka kredisi, bazıları taksitle ev alma seçeneğini değerlendirirken, kimi de senetle ev veya faizsiz ev satın alma tercihlerini kullanarak kendi evini satın almaktadır. Kiracılar için kira parası bitmeyen borç gibi sürekli artıyor ve hiç bitmiyor. Kaldı ki, yıllarca kiraya yapılan ödemelerin karşılığında elde de bir şey olmaması tüketicileri en çok üzen konudur. Öte yandan, Tüik verilerine göre; tüketicilerin aylık gelirinin en büyük harcama payında kira, 2.sırada ulaşım ve 3.sırada ise gıda harcamaları yer alıyor.

Katılımevim ile ev almak, tüketicilerin ve kiradan kurtulmak isteyen kiracıları en çok tercih ettiği ev satın alma yöntemidir. Ev satın almaların yüksek olduğu günümüzde faiz ödemeden ev almak en cazip yöntem olarak tercih edilmektedir. Kiradan kurtulmak amacıyla kısıtlı bütçesine rağmen, ev almak isteyen tüketiciler de en çok finansman konusunda zorlanmaktadır. Çünkü, her bireyin belli bir birikimi veya peşinata verebileceği parası olmayabiliyor. Bu nedenle çok istemelerine rağmen, yıllarca ev veya araba sahibi olamayan tüketiciler var. Ev, araba, arsa veya işyeri satın almaları tüketiciler açısında büyük borçlanma anlamına gelmektedir. Tüketiciler, böylesi büyük satın almalarda ihtiyaç duydukları finansmanı genellikle ev kredisi ile sağlamayı tercih ediyor. Aslında, sıklıkla düşünce olarak ilk akla gelen çözüm gibi görünse de banka kredileri, bankaların kredilere uyguladığı faizler nedeniyle cazibesini son yıllarda kaybetmiş durumda.

Ev sahibi olmak hem kiracılar hem de yatırım amacı ile konut almak isteyen tüketiciler açısından büyük oranda borçlanma demek. Doğal olarak bu konut satın alma sürecinde konut kredisi kullanırken mümkün olduğunca en uygun kredi ile satın almayı sonlandırmak herkesin isteği. Zaten bankadan kredi kullanımında, bankaların aradığı koşullara uymayan bireylere kredi verilmiyor. Bankaların kredi olanağından iyi ve sürekli gelire sahip olan ile kredi notu yüksek olan kişiler yararlanabiliyor. Bunun dışında kredi için başvurulan konutun da krediye uygun olması koşulu bulunuyor. Bankadan konut kredisi kullanacakların kredi kullanmadan önce en uygun konut kredisi hangi banka tarafında veriliyor şeklinde bir araştırma yapması yararlı olacaktır. Bankaların tüketicilere sağladığı krediye faiz ve masrafta eklenmektedir.

Katılımevim ile Faizsiz Ev Alma Fırsatı

Ekonomik nedenlerden dolayı ev satın almalarda, son yıllarda tüketiciler farklı satış yöntemleri tercih ediyor. Tüketicilere, her türlü yatırımları konusunda faizsiz finans desteği sağlayan Katılımevim de bu nedenle gün geçtikçe artan bir ilgi görmektedir.  Kredisiz ev satın almak ve bu süreçte mümkün olduğunca az para harcamak isteyen kiracı veya orta gelire sahip olan bireyler bu satın alma yöntemini tercih ediyor. Katılımevim, isteyen herkese kendi bütçesine göre, cazip ödeme olanakları ve kendi belirledikleri aylık taksit tutarları ile ev, araba veya arsa sahibi yapıyor.

Ev sahibi olmak isteyen tüketicilere birikime dayalı faizsiz finans desteği sağlayan Katılımevim de 4 ayrı tasarruf finansman yöntemi bulunuyor. Müşteri hangi modeli tercih ederse bütçesine ve ödeme olanaklarına göre, aylık ödeme tutarlarını kendisi belirlemektedir. Düzenlenen güncel kampanya ve Katılımevim’in diğer cazip fırsatları hakkında bilgi almak isteyenler en yakın şube veya internet sitesini ziyaret edebilir ya da 444 11 00 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilir.

En uygun kredi ile ev almak yerine Katılımevim’in faizsiz taksitle ev alma kampanyalarını Katılımevim sosyal medya hesaplarından takip edin.

Katılımevim finansman hesaplama ile finansman tutarınızı siz belirleyin.

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!