Yüksek Faizle Ev Almak Mı ? Birikim Yapmak Mı ?

Yüksek faizle ev almak mı birikim yaparak ev almak mı daha mantıklı? bu oldukça bıçak sırtı bir soru.

Ev satın almak, günümüz şartlarında her aile bütçesi açısından önemli bir ekonomik yük getirmektedir. Yani ev satın almaya karar vermek de satın almak kadar zor.

Öte yandan her ay yüklüce ödenen ev kiraları ise, aile bütçesinin önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Bu nedenle çoğu insan ekonomik durumlarını daha da zorlayarak, kiradan kurtulmak amacıyla ev satın almaya çalışıyor.

Tabi kararı verme aşamasında da, satın alma konusunda da önemli tercihler yapması gerekiyor.

Evi, ne şekilde ve nasıl bir finans desteğiyle ve ne kadar süre de almak istediği gibi sorulara yanıt vermesi gerekiyor.

İşte bu noktada o önemli soru akıllara geliyor; Yüksek faizle ev almak mı birikim yaparak ev almak mı daha mantıklı? Şeklinde.

Aslında doğru olan öncelikle kafanızda ev almak istiyorum fikrini netleştirmiş olmanız. İhtiyaçlarınıza uygun nasıl ve nerede bir ev bulmanız gerektiği önemli konu.

Ardından almayı düşündüğünüz evin, oturum amaçlı mı, yoksa yatırım amaçlı mı olacağı. Çünkü, bu iki seçenek bir birinden oldukça farklı önem sırasına sahip.

Eğer hemen oturmayı düşündüğünüz bir ev satın alacaksanız, bir çok açıdan avantajlı ve ödeme kolaylığı olan bir konut tercih etmelisiniz.

Mesela, ev almanın kolay yolları veya kira öder gibi ev almak herkesin ev sahibi olmak istediği bir seçenek.

Yatırım amaçlı satın alacağınız evde, mevcut durumdan çok gelecekte değerlenecek muhit ve yatırımınızın sağlayacağı karı düşünürsünüz.

Faizsiz ev sahibi olmak Katılımevim ile artık çok kolay. Ev almak için kampanya sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

faizsiz ev, sanetle ev, ev almak, katılımevim, peşinatsız ev

Yüksek Faizle Ev Almak Mantıklı Mı?

Bazen de uygun koşullara sahip olduğunu düşündüğünüz evi satın almak istediğinizde, ekonomik desteğe ihtiyacınız olabilir.

Ev kredisi faizlerine bakıldığında, yüksek faiz oranına aldırış etmeden konut kredisinden yararlanma yolunu seçebilirsiniz. Çünkü, içinde bulunduğunuz koşullarda en uygun çözüm yolunun bu olduğunu düşünebilirsiniz.

Ve, sahibi olmak istediğini evi satın alıp içinde yaşama başlarsınız. Bu koşullarda uzun yıllar faiz oranlarının da ağırlaştırdığı konut kredisi taksitlerini bankaya ödersiniz.

Aslında, bu seçenek de bir ev satın alma tercihidir. Hayalini kurduğun ev de yaşamaksa ve siz o evi bulduğunuza inanıyorsanız; çok fazla düşünmeden ve koşulları çok dikkate almazsınız.

Bu durum elbette sonraki süreçlerde sıkıntı yaratacaktır ama, şimdiden o zor zamanları düşünüp tedirgin olmakta pek doğru değildir.

Yüksek Faizle Ev Almak

Yeniden gelelim yüksek faizle ev almak mı birikim yaparak ev almak mı daha mantıklı? sorumuza; bunun cevabı siz de saklı. Öyle ki, yüksek faizle ev alma da bir seçenek, birikim yaparak ev alma da kişiye göre değişen göreceli bir alternatif.

Örneğin; kiracı olan ve gelir seviyesi dar veya orta olan bir ailenin peşin para ile bir ev satın alması çok zor. Şu anki ev kredisi faizleriyle, bu ailenin bankadan konut kredisi alma koşulları ne kadar zor ise, aldığı kredi taksitlerini ödemesi o denli güç.

Burada belirleyici olan ev satın alacak kişinin, ekonomik koşulları ve birikim durumudur. Yani durumunuz hangisi için uygunsa, ev satın alma seçeneğinizi ona göre belirlersiniz.

Katılımevim ile  Ev Sahibi Olmanın En Kolay Yolu!

Banka ve faiz konularına karışmadan ev ve ya araba almak isteyenler finans kurumları tercih ediyor.

Katılımevim, bu anlamda toplumun geniş kesimi tarafından büyük ilgi görmektedir. Katılımevim, taksitle ev, taksitli ev tasarrufu, faizsiz ev alma yöntemleri sunuyor. Katılımevim, taksitle ev, faizsiz ev sahibi olmak isteyenlere destek sunuyor.

Dileyen bütün yatırımcılara faizsiz finans sağlayan Katılımevim, müşterilerden da ek masraf adı altında hiçbir masraf almamaktadır.

Katılımevim, 4 ayrı tasarruf finansman yöntemi sayesinde hayalini kurduğunuz ev ve arabaya kavuşuyorsunuz.

Faizsiz konut kredisi için arayışta olanlara ve ev almak isteyenlere Katılımevim faizsiz yöntemler sunmuş oluyor.

Katılımevim ile faizsiz konut projeleri ile ev satışını araştıran veya bekleyen herkes hayaline kavuşuyor.

Hem de bu hayaller gerçek olurken, hiçbir yatırımcı faiz ödemiyor. Taksit ödeme güçlüğü geçmiyor ve ne zaman teslim almak istediğine kendi karar veriyor.

Katılımevim, müşterilerine birikime dayalı faizsiz finans desteği sunması ile size büyük avantaj sağlıyor.

Katılımevim, müşterilere sunduğu 4 ayrı modelde taksit tutarı ve kaç ay ödeme yapılacağının kararını müşteri veriyor. Ödeme güçlüğü geçilen durumda ise, müşteri taksit atlatabiliyor ve kendisinden faiz alınmıyor.

Ev almak için en yakın Katılımevim şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!