Vadeli Araba

Vadeli araba, araç satın almalarında kişiye sağladığı ödeme kolaylığı nedeniyle, tüketicilerin en sık tercih ettiği ödeme yöntemlerinden biridir. Araba, günümüzde en temel ihtiyaçlardan biri haline geldiğinden, farklı gelir gruplarından bireyler tarafından yoğun ilgi görüyor. Durum böyle olunca, kimi tüketici hayallerindeki özel marka ve model arabaya kavuşmak isterken; kimi tüketici ise, ayağını yerden kesecek 2. El bir otomobilin hayali kuruyor. Kısacası, araba alma sürecinde tüketicilerin mutlaka gelirlerine uyan ve ödeme güçlüğü çekmeyecekleri arabalar tercih etmesi gerekir.  Gerekirse 2. El araba alma konusunda hiç çekimser davranmamak gerekir. Atasözümüz ne diyor; “eskisi olmayanın, yenisi olmaz.” Bu atasözünü, günlük hayatta birçok ihtiyaç için uyarlamak mümkün.

Bu nedenle, araba alma düşüncesi olan bir tüketiciye araba al, araba al şeklinde baskı yapmanın veya araba modelleri hakkında övgü dolu cümleler kurmanın anlamı yok. Araba almak, üzerinde çok yönlü düşünülmesi gereken ve beraberinde kişiyi de büyük bir borç altına sokacak bir satın almadır. Bu durumda arabanın model veya markası değil, gelir gider dengesi dikkate alınmalıdır. Tüketici, gerekirse 2.el satılık araba satın alma konusunda hiç tereddüt etmemelidir. Araba almak konusunda kişinin, önce satın alma için ayırabileceği bütçeye karar vermesi gerekir. Araba satın alma bütçesinin belirlenmesi, her tüketici açısından gerçekçi bir satın alma ve ödeme sıkıntısının yaşanmaması açısından çok önemli bir adımdır.

 

Araba Almak

Araba almak için birçok satın alma yöntemi bulunmaktadır. Araba almaya karar veren kişi kendi aylık gelirine ve gelir gider dengesine göre, ödeme tercihini belirleyebilir. Öte yandan, araba sahibi olma isteği bir çok insan için mutlaka bir gün sahip olmak istediği bir yatırımdır. Arkadaşlar arasında, günlük hayatta her alanda sağladığı kolaylık nedeni ile birbirlerine sıkça dile getirdikleri araba al söylemi, ekonomik boyut gerçeğinde çokta kolay bir mal edinimi değildir. Tüketici açısından üzerinde gerçekten kafa yorulması gereken önemli bir yatırımdır araba almak. Kaldı ki, araba almak bir çok açıdan ele alınması ve üzerinde düşünülmesi gereken bir yatırımdır. Satılık araba, alacak kişinin bütçesini ayarladıktan sonra nasıl bir araba istediğini belirlemesi gerekir. Alınacak araç nerede kullanılacak, sahip olması gereken özellikler neler olacak. Alınacak araba sıfır mı, yoksa 2.el mi olacak.

Satın alınacak araçta olması istenilen özellikler; sürüş emniyeti, park sensörü, sunruff, yakıt tasarrufu, geniş iç hacmi, aile arabası veya spor araba mı olacak? Bu ve benzeri özellikleri çoğaltmak mümkündür.  Bazı kullanım özellikleri ise, araba modelleri bazında değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle araba alım sürecinde tüketicinin almak istediği araba ile bir arabada olmasını istediği özelliklerin, mutlaka uyumlu olması gerekmektedir. Bunun için tüketicinin ne almasına karar verme sürecinde çok dikkatli olması gerekiyor. Aslında ihtiyaçlar dikkate alınırsa nasıl bir araba almak gerektiği kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Örneğin, çocuklu bir ailede iç hacmi geniş ve bagajı büyük aile tipi arabalar, kişilere büyük kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Daha genç yaştaki tüketicilerin tercihi ise, aile arabalarına kıyasla daha küçük ve tek takılı spor arabalar olabilir.

 

Vadeli Araba Almak

Çevrenizde, vadeli araba al diyenler mutlaka olmuştur. Özellikle, otomobil kampanyaları otomobil severlerin herkesi, kısa yoldan otomobil sahibi yapmaya çalıştıkları keyifli bir organizasyondur. Araba severler, gittikleri her etkinlik sonrasında mümkün olsa bütün arabaları alıp kendi garajlarına park etmek ister. Araba sevgisi, doymak bilmeyen bir tutkudur. Araba sahibi olmak veya onu ihtiyaç için kullanmak ile arabalara tutku boyutunda bağlı olmak birbirinden çok farklı şeyler. Araba tutkunları arabanın motor sesinden veya en ufak sesinden aracın marka, model veya var ise, sıkıntısını anlayabilen kişilerdir. Elbette, toplumun genel çoğunluğunda var olan araba sahibi olma isteği ise, ayağı yerden kesecek ve günlük ihtiyacı karşılayacak şekildedir.

Araba satın almanın kişiye  ve bütçeye göre değişen tarafları bulunmaktadır. Taşıt kredisi, araba almak isteyen kişilerin finansman anlamında sıkça başvurduğu bir satın alma yöntemidir. Bunun yanı sıra, bankaların kullanılan krediye uyguladığı faiz oranı ve masraflar kişileri taşıt kredisi kullanımı konusunda iki kez düşünmeye yöneltmektedir. Araba al diyen arkadaşlar, kredi borcu biriktiğinde veya ödeme güçlüğü çekildiğinde tüketiciyi araba borcu ile baş başa bırakmaktadır. Bu nedenle araba alırken de bankadan kredi çekerken de tüketicinin kendi aylık kazancına ve ödeme gücüne göre hareket etmesi en doğru davranış olacaktır. Bunun için bankaların kredilere uyguladığı faiz oranlarını belirlemek ve en uygun krediyi almak ile aylık bütçeyi aşan borca girmemek gibi akılcı kararların her yatırımcıya büyük katkısı olacaktır.

Hayallerdeki arabaya bir an da kavuşmak yerine araba konusunda yavaş yavaş segment yükselterek ulaşmak, her tüketici ve bütçe açısından doğru bir karar olacaktır. Gerekirse, hayallerdeki arabaya ulaşmak için 2.el araba alarak da başlamak mümkün. Oto pazarları veya otomobil kampanyaları araba edinmek isteyen her bütçeden tüketiciye, uygun ve cazip satın alma koşullardan oluşan fırsatlar sunmaktadır. Böylece herkes bütçesi oranında isterse; sıfır araba alabilir veya isterse kolayca 2.el araba sahibi olma avantajına sahip.  Araba satın almalarında kullanılan ödeme yöntemleri arasından taşıt kredisi, vadeli araba.

 

Katılımevim İle Vadeli Araba Almak

Tüketici, araba sahibi olmak için ekonomik anlamda yeterli ödeme koşullarına sahip olduğunda zaten araba almak konusunda harekete geçecektir. Geliri ve ödeme koşulları iyi olmayan birini araba alması konusunda yüreklendirmek veya araba satın alması için baskı kurmak doğru bir davranış olmayacaktır.  Marka veya araba modelleri için zaman zaman düzenlenen otomobil kampanyaları hem araba alma düşüncesinde olanlar hem de araba severler tarafından büyük ilgi görmektedir. Satılık araba konusunda bir çok satın alma yöntemi vardır. Senetle araba, vadeli araba veya taşıt kredisi en çok tercih edilen satın alma yöntemlerindendir. Katılımevim, sunduğu tasarruf finansman yöntemleri ile tüketicilere faizsiz finans desteği sağlayarak; ev, araba veya arsa alma olanağı sunmaktadır.

Son yıllarda tüketicilerin her türlü yatırımda tercih ettiği faizsiz finansman desteği, kişiyi banka veya faizle muhatap etmeden küçük birikimlerle yatırım yapma şansı vermektedir. Katılımevim de birikime dayalı Tasarruf Finansman desteğini müşterilerine 2 farklı modelde sunmaktadır. Katılımevim’de müşteriler, aylık taksitlerini kendi gelirlerine ve ödeme olanaklarına göre, kendileri belirlemektedir. Aynı zamanda müşteriler Katılımevim tarafından sunulan Çekilişli Plan ve Kişiye Özel Plan’dan istediklerine dahil olma şansına sahip. Katılımevim tarafından düzenlenen avantajlı ödeme kolaylığı sunan güncel kampanyalardan yararlanmak için şube veya internet sitesini ziyaret edebilir ya da 444 11 00 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Siz de kira yükünden kurtulmak ve faizsiz, kredisiz, peşinatsız ev ve araç sahibi olmak için hemen online başvuru formunu doldurun, sizi arayalım!

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!