Katılımevim faizsizlik ilkesi üzerine kurulmuş kurumsal bir firmadır. Fakat faizsiz olması gelir elde etmeyeceği anlamına gelmemektedir. Tüm firmalar gibi Katılımevim de gelir elde etmektedir. Gelir kaynağı katılımcılardan alınan katılım ücretidir. Bunun dışında başka sürpriz ek ücret talep edilmemektedir (dosya masrafı vb). Katılım ücretinin tutarı katılımcının yararlandığı kampanyaya ve aldığı evin-arabanın değerine göre değişmektedir. Kredi usulüyle çalışan finans kurumlarının toplam maliyeti ile karşılaştırıldığında katılım ücreti inanılmaz avantajlı olmaktadır.

Hayalinizdeki ev-arabaya faiz ve kredi farkı ödemeden yalnızca düşük bir katılım ücretiyle sahip olabilirsiniz. Katılım ücreti taksitlendirilebilmektedir.

Katılımevim kişilerin kendi birikimleriyle ev-araba sahibi olmalarını sağlayan bir finans organizasyon firmasıdır. Katılımevim'in sunduğu katılım modellerinde hayalinizdeki eve-arabaya sahip olmak için taksitler halinde birikim yapmaya başlarsınız. Birikiminiz belli nokta noktaya ulaştığında kalan tutar Katılımevim tarafından tamamlanarak tarafınıza teslim edilir, kendi bulduğunuz evi-arabayı satın alırsınız. Kalan dönemde taksitler halinde geri ödersiniz.

* Rahat Model
* Hızlı Model
* Sabit Model
* Esnek Model

Katılımcılarımız ödeme koşullarını, alacağı tutarı ve peşinat verip vermeyeceğini kendi belirler.

İsteyen herkes bu sisteme katılabilir. Katılımevim’e başvuru için bir sınır yoktur. Türkiye’nin her yerinden faiz ve vade farkı ödemeden Tasarruf modellerimizden yararlanabilirsiniz.

Katılımevim modelleri ile kişiler ev, arsa, işyeri gibi gayrimenkulleri ve otomobil, ruhsatlı iş makinelerine sahip olabilirler. Ödeme sizin (müşterinin) hesabınıza yapılmaktadır.

Katılımevim ile kişiler konut için yapılan kampanya modellerine dâhil olur. Bunlar Rahat Model ve Sabit Modeldir. İlk adımda bütçenize uygun konutun bedelini belirlersiniz. İkinci adımda aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizi belirlersiniz. Sonra seçtiğiniz modele göre ödemelerinizi yapıp ve teslim zamanı geldiğinde hayal ettiğiniz evi beğenip alırsınız. Güle güle oturun.

Rahat Modele Örnek:
Konut Bedeli 150.000 TL
Aylık Taksit 1500 TL
Peşinat 0 TL

100 kişilik Rahat Model de 100 kişi aynı anda ödediği bir taksit ile her ay bir kişinin konut ihtiyacını karşılar. Katılımevim en son aylara kalan kişilere bile çok erken sürelerde ev sahibi olmasını sağlar. Erken Teslim kampanyalarından yararlanmak ve bilgi almak için 444 11 00

Sunduğumuz güvencelerle ilgili detaylı bilgi için tıklayın: Güvenceler

Katılımevim'de peşinat verme zorunluluğu yoktur. Fakat peşinat verilmesi cazip avantajlar sunar.

Hayır. Ara ödeme zorunluluğu yoktur. Fakat ara ödeme yapmak cazip avantajlar sunar.

Evet. Katılımevim’de kişiler kendi bulduğu herhangi bir evi ve arabayı alabilmektedir.

Katılımevim’de taksitler Sözleşme bedeline göre ve katıldığı gruba göre belirlenir. Taksitler, varsa peşinat düşüldükten sonra kalan borç tutarını gruba(vadeye) bölerek bulunur.

Örnekler:
100.000 TL için 240 kişilik Rahat modele dâhil olan bir kişi 416 TL taksit ödemektedir.
200.000 TL için 120 kişilik Rahat modele dâhil olan bir kişi 1.666 TL taksit ödemektedir.

Katılımevim modellerinde, herhangi bir peşinata gerek duymaksızın tamamıyla faizsiz ve maliyetsiz istediğiniz eve sahip olursunuz. Dâhil olduğunuz grup içerisinde ödenen taksitler ile her ay bir aile ev sahibi olur.
Çünkü o ay, o grupta ödenen tüm taksitlerin toplamı bir ev bedeline eşittir. Bu nedenle, kişiler kendi ödedikleri taksitlerle birbirlerine ev alırlar aslında. Hemen teslim olmama sebebi de bu yüzdendir.
Katılımevim’de iki farklı modelle teslim alacağınız zaman belirlenmektedir. Bunlar Rahat model ve Sabit Modeldir. Rahat Modelimizde katıldığınız grup kişi sayısı üzerinden Noter huzurunda teslimat ayı belirlenmektedir.
Sabit modelimizde ise sıra olmadan sözleşme bedeli ve ödemelere göre kesin bir tarih belirlenmektedir. Detaylı bilgiyi şubelerimizden alabilirsiniz.

Katılımevim'in tüm modellerinde sözleşmesi olan kişiler bedel yükseltme talebinde bulunabilir, bu durumda teslim alacağı döneme kadar konut fiyat artışlarından etkilenmez.
Bedel yükseltme karşılığında, aynı sürede teslim almak isteyen kişiler taksitlerini zamanla gelirlerinin durumuna göre artırabilirler. Bu durumda zaman geçtikçe daha yüksek fiyatlı konutları da alabilirler.
Katılımevim modellerinde faiz ve vade farkı olmadığından toplamda bir kayıp söz konusu değildir.

Katılımevim modellerinde faiz olmadığından taksitler de bu oranla düşük olmaktadır. Alışageldik kredi taksitlerinin yarısına denk gelmektedir. Örnek 150.000 TL Konut kredisi kullanıldığında aylık 2250 TL taksit ile 120 ay ödemiş olursunuz.
Katılımevim ile 150.000 TL konut için 120 kişilik gruptaki taksitiniz 1250 TL olur. Ayrıca uzun vadeli modellerimizde bu taksitler çok daha uygun tutarlara denk gelmektedir. Detaylı bilgiyi şubelerimizden alabilirsiniz.

Katılımevim, güven ve faizsizlik ilkesiyle çıktığı bu yolda uyguladığı modelin işleyişi ve çeşitli teminatlarla garanti altına alır. Bunlar:

•Tüm modellerimizde evini ya da arabasını alacak kişilerin ödemelerini diğer müşterilerimiz sağlamaktadır. İlk ay evini veya arabasını alan bir müşterimizin evine ya da arabasına kalan borcu kadar ipotek / satılamaz şartı getirilir. Bu durumda diğer müşterilerimizin ödemeleri güvence altına alınır.

•Müşterilerimiz ödemelerini şirket teminat senedi alarak garanti altına alır. Talep eden müşterilere şirket teminat senedi masrafsız olarak verilmektedir.

•Katılımevim ile müşteri arasında yapılan sözleşmemiz de bir diğer güvencemizdir. Karşılıklı hakların korunması adına yapılmaktadır.

Şirket Sermayesi ve bilançosu yasal kurumlarca denetlenmektedir.

Katılımcı, Türkiye sınırları içerisinde satılık olan bir gayrimenkulü ya da ruhsatlı aracı kendi bulduğu, beğendiği şekilde alabilmektedir.
Bu konuda bir sınırlama bulunmamaktadır. İstanbul’da ikamet eden bir kişi isterse farklı bir il veya ilçeden satılık olan, beğendiği konutu ya da arabayı alabilir. Örnek olarak; kirada oturan bir birey, eğer satılık ise kirada oturduğu evi bile alabilir Katılımevim sadece ödemeyi gerçekleştiren taraftır.

Sistemimizde bankaların veya benzer kuruluşların değerlendirmeleri dikkate alınmaz. Tüm modellerimiz tamamen Katılımevim’e özgü olduğundan, müşterimizin findeks, KKB, kredi puanı ya da bankalarla olan ilişkisine bakılmaz.

Müşterilerimiz Gayrimenkul ya da arabasını almadan önce taksitlerini ödememesi durumunda taksit dondurma işlemi uygulanır ve karşılığında dondurduğu süre kadar geç teslimat olur.

Ödemelerin tümü ( Taksit, Peşinat, Ara ödeme vb. ) Şirket hesaplarımıza bankalar kanalı ile yapılmaktadır. Hiçbir ödeme elden tahsil edilmez. (Şirket hesap bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.)

Katılmak için yalnızca kimlik yeterlidir.

Bu konuda bir sınır bulunmamaktadır. Yurtdışında bulunan kişiler Türkiye’den gayrimenkul alabilirler. Türkiye’den gayrimenkul alımına ilişkin bilgilendirmeye 444 11 00 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirler.

Sosyal güvencesi olmayan (işsiz, serbest çalışan vb) kişiler Katılımevim’e başvuruda bulunabilirler. Gayrimenkul ya da araba sahibi olabilirler. Gerekli görülmesi durumunda teslimat esnasında gelirini belgeleyen ilave kefil istenebilir.

Katılımevim araç modellerinin tümünde yaş sınırı bulunmamaktadır. İstediğiniz marka, model ve yaştaki arabayı alabilirsiniz.

Modellerimizden herhangi birine dâhil olmak isteyen müşteri, dilerse otomobilini Katılımevim’e peşinat olarak avantajlı bir şekilde verebilir.

Satın alıma konu olan gayrimenkulün tapu masrafı, bulunduğu ilçedeki tapu müdürlüğü tarafından anlaşmalı bankalara ödenmektedir. Teslimat zamanında ekspertiz, ipotek, haciz ve damga vergisi masrafları müşteri tarafından karșılanır. Ruhsat-tapu ve sigorta masrafları ile sözleșme sonrasında yeni yasalar kapsamında meydana gelebilecek ilave masraflar müşteriye aittir.

Müşteri sözleşmesini feshetmek isterse, varsa peşinatı ve ödediği tüm taksitlerini geri alır. Katılımevim’e ait olan katılım ücreti iade edilmez.

Tapu müşterimiz üzerine olduğundan, evinizin borcu devam ederken kiraya verebilirsiniz. Ancak borç devam ederken evi satma durumu söz konusu olamaz. Eğer evin borcunu erkenden kapatmak isterseniz, bu durumda satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Katılım ücretini taksitlendirerek başlayabilirsiniz.

Teslimatınızı almadan önce taksitlerinizi düşürme imkanı mevcuttur.Yeni teslim tarihi sistem tarafından belirlenir. Evinizi aldıktan sonra taksitlerinizi düşürme durumu söz konusu değildir. Bu durum Katılımevim’den teslimat bekleyen üyelerin mağdur olmasına neden olabileceğinden uygulanmamaktadır.

Ödemelerde kullanmak istediğiniz çekler, üzerinde yazılı olan vadede işleme alınır. Bu nedenle ileri vadeli çekler, vadesi geldiğinde ara ödeme olarak kabul edilir.

Taksit ödemelerindeki zorlanma durumunda, taksitlerinizi sözleşmede yazdığı üzere dondurma imkânı tanımaktayız. Dondurduğunuz süre için ekstra bir ödeme talep edilmez.