İstanbul Şartlarında Sahibinden Satılık Ev Bulmak Mümkün Mü?

Ev sahibi olmak konusunda karar vermek, en az onu satın almak kadar zor bir süreçtir. Çünkü ev almak ciddi bir sorumluluktur. Belki de bir ailenin hayatta vereceği en önemli kararlardan biridir. Sahibinden satılık ev almak, hem maddi hem de manevi açıdan önemli sorumlulukları beraberinde getirir. Öncelikle işin ekonomik boyutu var. Kaç liralık ev ve hangi lokasyonda olacak. Sosyal olanakları neler olacak. Yüzme havuzu, spor salonu, çocuk parkı veya diğer sosyal donatıları olacak mı?

Bunun yanı sıra; bu unsurların satın alacağınız evin fiyatına önemli etkileri olduğunu unutmayın. Diğer yandan ev sahibi olmak istediğinizde, nasıl bir ev almak istediğinizi de belirlemeniz gerekir. Mesela; evin kaç m2, kaç oda olacağı, mutfak ve banyo dolapları ile ısıtma sisteminin ne olacağı gibi. Bütün bu detaylara karar verdikten sonra satılık ev ilanlarına bakabilirsiniz. Çok önemsiz gibi görünen bu detaylar aslında hayati öneme sahip unsurlardır.

İstanbul’ da Sahibinden Satılık Ev

Nasıl bir ev istediğini bilen ve ne koşullarla ev almak istediğini belirleyen bir alıcı artık ev ilanlarına bakabilir. Ev edinmek her koşulda önemli bir ekonomik yatırım olduğundan,  işin ekonomik boyutuna her zaman dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle ev sahibi olmak  için arayışa giren alıcı baktığı satılık evlerdeki her türlü detaya mümkün olduğunca  dikkat etmeli.  Mesela, satılık ev  için  internet sitesi, gazete veya televizyonlardaki ilanları incelerken sahibinden ev olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Satılık olan her şeyde olduğu gibi sahibinden ev almakta oldukça avantajlıdır.

Alacağınız satılık ev konusundaki her detayı direk ev sahibine sorma şansınız var. En yakın market nerede, yakında çocuk parkı var mı, komşuluk ilişkileri veya yakında çevresel gürültü unsuru var mı? Binanın fiziksel özellikleri, kaç yaşında olduğu, alt yapı tesisatı, borular, nemli bodrum ve ısınma şekli gibi. Bütün bu ayrıntılar, evi satın aldıktan sonra yaşayacağınız olası sıkıntılara engel olacaktır. Çünkü evi satın aldıktan sonra yaşayacağınız olumsuz sıkıntılar nedeniyle, evi  acele ile ve zararına satmanıza yol açacaktır. O nedenle sahibinden satılık ev, her zaman ve koşulda en iyi  konut edinme biçimidir. Ayrıca, arada emlakçı olmayacağından ev sahibi ile pazarlık etme şansınız olacağı gibi komisyon ödemekten de kurtulursunuz.

İstanbul’ da Satılık Ev

Büyük kentlerde satılık ev bulmak diğer kentlere göre daha kolaydır. Mesela, sahibinden satılık ev İstanbul’da çok kolay bulunur. Öyle ki;  farklı ilçe, lokasyon ve özelliklere sahip çok sayıda sahibinden satılık ev İstanbul genelinde mevcuttur. Yani küçük kasabalarda veya şehirlerde olduğu üzere çok aramanıza veya beklemenize gerek kalmadan istediğiniz yerden ev satın alabilirsiniz. Kiralık veya satılık ev ilanları arasında satılık ev İstanbul diye aramanız yeterli. Tabii geriye işin ekonomik boyutu kalıyor. Sahibinden satılık evi ne şekilde satın alacağınız tamamen sizin ekonomik gelirinize kalmış.

İster peşin, ister önden peşinat vererek, ya da taksitle veya senetle ev edinmek size kalmış. Ekonomik desteğe ihtiyacı olan banka ve faize bulaşmadan kredisiz ev sahibi olmak isteyenler ise, Katılımevim sayesinde kolayca ev sahibi oluyor. Katılımevim, sunduğu kolay ödeme seçenekleri nedeniyle, toplum genelinde oldukça ilgi görüyor. Katılımevim, sunduğu  4 ayrı tasarruf finansman yöntemleri sayesinde dileyen herkesin kolaylıkla ev sahibi olmasına olanak sağlıyor. Müşteriler, tasarruf finansman yöntemlerinden kendileri için en uygun olanı tercih ediyor.

Her ay ne kadar ödeme yapmak istediklerine kendileri karar veren müşteriler, teslimatı ne zaman istediklerini de kendileri belirliyor. İş veya sağlık sorunları nedeniyle aylık ödemelerini geciktiren müşteriler, taksitlerini ileriki aylara öteleyebiliyor. Faizsiz ev fırsatlarıyla müşterilerin ötelediği taksitlerinden hiçbir gecikme faizi veya gecikme masrafı alınmamaktadır. Katılımevim, sunduğu tasarruf finansman yöntemleri dışında zaman zaman oldukça cazip koşullardan oluşan kampanyalar da düzenlemektedir.

 

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!