İstanbul’da Kirada Oturmak Yerine Ev Sahibi Olun!

ev-sahibi-olmak-faizsiz-ev

Kiralık daire yerine İstanbul’da ev sahibi olun! Katılımevim kampanyalarından yararlanın faizsiz ev sahibi olun! Ev sahibi olmak, özellikle kış aylarında daha iyi anlaşılır. Barınmanın temel koşulu olan ev almak, soğuk ikliminde insana daha çok çatı olur. İstanbul’da ev, diğer büyük kentlerde olduğu üzere ekonomik olarak zor satın alınan ve zor kiralanan bir mülktür. Bunun nedeni ise, satılık ve kiralık evlerin pahalı olmasından kaynaklanıyor. Bu yüzden kredisiz ev hizmetleriyle Katılımevim, ev almak isteyenlerin ilk tercihi haline geldi.

 

İstanbul’da Ev Sahibi Olmak

Aslında oldukça makul bir fikir. Çünkü, sürekli artan kira ve onlara eklenen aidat paraları ile nerede ise, ev kiraları bir evin taksitine ulaşıyor. Tabii ilk etapta kiralık daire koşullarında yaşam sürmek gerekiyor; birden ev almak pek mümkün olmuyor. Yaşadığınız kent büyük bir şehir ise kiraları da o oranda büyük olmaktadır. Mesela İstanbul’da ev almakta ne kadar zor ise, kiralamak da o ölçüde zordur.  Kiralık daire İstanbul gibi büyük kentlerde çok kolay bulunur. Üniversiteleri, kamu daireleri, bankaları ve okulları çok olduğundan her mevsim ve her zaman kiralık daire bulmak oldukça kolaydır. Önemli olan kirasını verebilmektir. Yani ev sahibinin kiracıdan yana oldukça şanslı olduğunu söylemek mümkün; biri olmasa başka biri evi mutlaka kiralar.

Ev Sahibi Olun!

Belki biraz da bu nedenden dolayı kiralar, İstanbul’da oldukça yüksek. Kent merkezine daha yakın olan semtlerde ise, kiraların yanına bile yaklaşmak mümkün değil. Eğer üniversite öğrencisi iseniz, birkaç arkadaşın ortaklaşa bir evi kiralaması en makul yöntem olacaktır. Çünkü, İstanbul gibi büyük kentlerde adım başına harcama gerektiğinden dikkatli bilinçli olmak gerekmektedir. Sahibinden kiralık ev, başta üniversite öğrencileri olmak üzere her kiracının sevdiği bir yöntemdir. Böylesi durumlarda hem ev sahibi ile pazarlık yapma durumu olacaktır hem de arada emlakçı olmadığından komisyon parası ödenmeyecektir. Kabul etmek lazım, günümüzde eskisi kadar sahibinden kiralık veya satılık ev bulmak pek kolay olmamaktadır. Ancak, yılmadan ve detaylı bir araştırma ile sahibinden ev bulmak mümkün olacaktır.

Satılık Ev İstanbul

İster kiralık isterse satılık ev konusunda sahibinden alınmasının alıcı için birçok avantajı olacaktır. Mesela sahibinden satılık ev alıcıya evi hakkında daha detaylı bilgi edinme şansı tanıyacaktır. Evin altyapısı, komşuluk ilişkileri ve çevresi hakkında olduğu gibi yakındaki çocuk parkı veya gürültü unsurları hakkında bilgiyi ev sahibinden edinmek mümkün. Satılık ev İstanbul gibi büyük kentlerde oldukça kolaydır. Gelişen ve büyüyen kentlerde özellikle markalı konut projeleri başta olmak üzere çok sayıda yeni konut projesi inşa edilmektedir. Bu konutlar sundukları olanaklar ve sosyal donatıları ile ev almak isteyenler için oldukça cazip. İnsanların, günümüzde rahat ve konfora büyük önem verdiği ve bunu evlerinde de istedikleri görülmektedir.

O nedenle ev sahibi olmak isteyen çoğu insan, ekonomik yetersizlikler nedeniyle bu isteğini ertelemektedir. Eskilerin “Nohut oda bakla sofa” tabiri günümüz koşullarında çok mütevazı kalmaktadır. İnsanlar evlerinde konfor ve donanım istedikçe, o ölçüde modern inşa edilen yapılar büyük kentlerde yer almaktadır. Her türlü olanak ve konforun sunulduğu bu modern evleri her alıcı için almak mümkün olmamaktadır. Barınma önceliği olan herkes, bütçesiyle orantılı olarak satın alabileceği veya kiralayabileceği konutları tercih etmektedir. Bu nedenle İstanbul’da satılık ev bakıldığında lokasyon olarak kent merkezine biraz uzak, daha küçük, sosyal donatıları daha sınırlı olan konutlar gerek kiralık ve gerekse satılık olarak alıcıların ilgi alanında yer alıyor.

Böylesi konutları satın almaya karar verdiğinizde ise, bir miktar peşinat sonrasında kalan bakiye için senetle ev koşullarında sahip olabilirsiniz. Senetle ev almak için önemli olan gelir ve gider dengenizi iyi hesaplamanız. Ev sahibi olmanın son yıllarda en çok tercih edilen yolu ise, faizsiz finansman desteği.  Katılımevim, isteyen herkesi, birikime dayalı faizsiz finansman desteği ile ev ve araba sahibi yapıyor. Katılımevim, “İstediğim evi buldum ama yeterli finansmanım olmadığından satın alamıyorum” diye düşünen herkesin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

Sunduğu 4 ayrı tasarruf finansman yöntemleri sayesinde herkesin bütçesi oranında ödemeyle ev sahibi olmasını sağlayan Katılımevim, birikimle ev sahibi olmak isteyenlere destek oluyor. Aylık ödeme tutarları ile teslimatın ne zaman yapılacağına müşterilerin karar verdiği tasarruf finansman yöntemlerine, herkes gelirine göre ödeme yapıyor. Oldukça cazip ödeme koşulları sayesinde yoğun ilgi gören Katılımevim, taksitlerini ödeme sıkıntısı yaşayanlara da öteleme fırsatı da tanıyor. Taksitlerini ileri aylara öteleyen müşterilere, hiçbir gecikme faizi veya gecikme masrafı uygulanmamaktadır.

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!