Sahibinden Araba Ve Ev Alma İmkanı Katılımevim’den

Sahibinden araba ve ev almak isteyenler her anlamda rahat edecek avantajlara sahiptir. Öyle ki, günümüzde ev veya araba almaya karar vermek ve bunu gerçekleştirmek ekonomik açıdan oldukça güçtür. Sahibinden araba veya sahibinden ev almak bu nedenle, mülk alıcılarının öncelikli tercihi oluyor.

Sahibinden Araba Almak Artık Mümkün

Aslında bu alım şekli oldukça makul. Çünkü alıcılar böylece hem doğru ve detaylı bilgi edinebiliyor; hem de fiyatı daha uyguna indirebiliyor. Eskiden araba almak lüks mallardan sayılmakta idi. Oysa, günümüzde özellikle büyük kentlerde ulaşım başlı başına önemli bir konu haline gelmiş durumda. Şehirlerde bir yerden bir yere gitmek için aktarmalı olarak farklı birkaç vesayet kullanılması gerekiyor. İşin bir de zaman ve ulaşım masrafı var elbette. İş veya okula gitmek için sabah ve akşam saatlerce ulaşım için boş araç fırsatı kollamak ve gideceğiniz yer için birkaç araçla aktarma yapmanız gerekiyor. Bu nedenle günümüzde araba almak da ev almak kadar önemli konular arasında yer almaktadır.

Sahibinden Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burada önemli olan alacağınız aracı uygun koşullarla edinmenizdir. Sahibinden satılık otomobil, sahibinden araba veya sahibinden ev almak her ülkede avantajlı satış yöntemleri arasında yer almaktadır. Ancak önemli olan mülk edinmeye karar verdikten sonra nasıl ve ne koşullarla satın almak istediğinize karar vermektir. Paradan yana bir sıkıntınız yoksa bir oto galeriye gidip, istediğiniz otomobili istediğiniz zaman satın almanız mümkün.

Aynı şekilde ev almak istediğinizde ise, her hangi bir konut projesi veya emlakçıdan istediğiniz konutu alma şansınız mevcut. Bunların dışında kısıtlı ekonomik koşullarla ev veya araba alacağınızda ise, genellikle sahibinden satılık otomobil, sahibinden araba veya sahibinden ev almayı tercih etmektedir. Bu nedenle alıcılar, gerek internet sitesi veya gazete ilanlarında sahibinden ibaresi geçen mülklere ilgi göstermektedir.

Sahibinden Ev Sahibi Olmak

Aslında araba alacağınızda veya ev sahibi olmak istediğinizde bunun kararını vermekte, o mülkü edinmek kadar oldukça zor bir karar. İşin ekonomik boyutu dikkate alındığı zaman sahibinden araba veya sahibinden ev almak oldukça avantajlı sayılabilir. Bu nedenle ev ya da araba alacak olan bir çok kişi sahibinden almayı tercih ediyor. Fakat herkes, her zaman sahibinden araba veya ev alabilecek kadar şanslı olmayabiliyor. Bunun için bazen uzun zaman beklemek gerekiyor. Günümüzde alıcılarla tek tek görüşmek, ev veya arabalarını göstermek için vakit ayırmak istemeyen satıcılar çok fazla. Bu nedenle çoğu satıcı gerek ev gerekse araç satışlarında; oto galeri veya emlak komisyoncusu ile çalışmayı tercih ediyor.

Sahibinden Araba veya Sahibinden Ev Alma Yöntemi

Elbette, araya aracı girmesi sonucu alınacak mülk fiyatına bir de aracı komisyonu giriyor. Eğer kısıtlı bütçe ile ev veya araba alacaksa, sahibinden araba veya sahibinden ev alma yöntemi tercih ediliyor. Bu bazen uzun zaman alsa da direk alıcı ve satıcının bir araya gelmesi her açıdan sürece olumlu yansıyor. Mesela, ev alacağınız da evin altyapısı, yer aldığı lokasyon, çevrede bulunan çocuk parkı, yakında bulunan market veya komşuluk ilişkileri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Araba alacağınız da ise, semt oto pazarını tercih ettiğinizde direk araç sahipleri ile muhatap olma şansınız var. Bu sayede aracın mevcut durumu, varsa geçmiş kaza veya boyası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Öte yandan, arada komisyoncu olmadığından araç fiyatı için hem pazarlık etme avantajını var; hem de komisyon parası ödemesiniz. Ayrıca sahibinden mülk edinme konusunda bir diğer avantaj ise, senetle alım yapma şansınız oldukça yüksek.

 

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!