Sahibinden Satılık Ev Arayanlara Dikkat!

Sahibinden satılık ev almaya karar veren bir kişi, satın almak istediği evi emlakçılar yardımı ile satın alabilir.

Eğer ekonomik gelir anlamında bir sıkıntısı yoksa markalı konut projelerini tercih ederek zaman kaybetmeden, istediği özelliklere sahip satılık eve kavuşur. Öte yandan, konut satın almada, genelde ülkemizde izlenen yollardan 3. olanı ise, sahibinden satılık ev satın almaktır.

Sahibinden Satılık Ev

Aslında ev satın alma yöntemleri arasında teknik koşulları nedeniyle, en zor olan yöntemin bu olduğunu söylemek mümkün.

Sahibinden satılık ev almak oldukça zahmetli ve araştırma istemesi nedeniyle de fazla zaman gerektiren bir yöntemdir. Aslında her yatırımcının hayali, satılık ev konusunda sahibinden satılık ev almak demekte mümkün.

Satılık ev ararken size göre olan evi bulduğunuzda, hemen ev sahibini aramanız gerekiyor. Çünkü, sahibinden satılık ev fiyatları aracı kişi veya kurum olmadığından, daha makul olması nedeniyle hemen alıcı bulabilir. Satın almaya karar verdiğiniz evin sahibine, not ettiğiniz bütün soruların, cevaplarını alın. Örneğin, satın alacağınız satılık ev ’in altyapısı, fiziki koşulları ve çevresel özellikleri çok önemli. Bulduğunuz sahibinden satılık evi satın almadan önce, konutun yer aldığı lokasyon ve sahip olduğu bölgenin emlak endeksini mutlaka araştırmanız gerekir.

Kiralık ev , sahibinden kiralık ev

Katılımevim ile kiralık ev yerine faizsiz şekilde ev sahibi olun

Sahibinden Satılık Ev Alma Yolları

Ev sahibinden satılık ev, ev alma yolunda izlenecek adımlar:

  • Öncelikle kendinize bir dosya oluşturun ve dosyanız size en uygun, sahibinden satılık ev alternatiflerinden oluşsun.
  • Bunun dışında bu dosyanız içerisinde beğendiğiniz ve ev sahiplerinin istediği fiyatların bir listesi olsun.
  • Aynı dosyada gezip beğendiğiniz evlerin not ettiğiniz eksiklikleri mutlaka elinizin altında olsun.
  • Gezip beğendiğiniz evler varsa; ev sahiplerine istedikleri fiyatın altında, size en uygun olan fiyat teklifinde bulunun ve pazarlık sürecini sıkı tutun.

Ev sahibinden konut almak avantajlı mı? evet, her açıdan çok avantajlı demek mümkün. Özellikle uzun gayret ve araştırmalar sonucunda sahibinden mülk almak, ev sahibi olmak isteyenler açısından oldukça karlı bir yöntem. Ancak bu yönteminin de kendine göre zorlukları var. Mesela, sahibinden satılık ev almak satıcıyla birebir iletişim kurulduğundan bu riskli bir durum.

Sahibinden Satılık Ev Alma Avantajları

Sahibinden, ev sahibi olmak veya Sahibinden satılık ev oldukça avantajlı ve bir o kadar zor bir yöntemdir. Sahibinden satılık ev almak alıcıya birçok avantaj sağlasa da direk ev sahibi ile iletişimi gerektirdiğinden aynı zamanda güçlükleri de olan bir alternatiftir. Çünkü, bu konuda bir emlak uzmanından yardım alamadığınızdan işiniz oldukça zorlaşıyor. Satın alacağınız evdeki eksikleri tespit etmek, farklı bir kişi tarafından daha kolay görülebilecektir. Evi incelemeye bir arkadaşınızla gitmeniz sizin açınızdan bu konuda bir artı sağlayacaktır.

Sahibinden Satılık Ev Alma Yöntemleri

Ev satın almak gibi böylesi önemli ve büyük yatırımlarda, zaman zaman aile bütçeleri yeterli gelmemektedir. Asıl sıkıntıda o zaman başlamaktadır. Ve kişiler, gerekli olan finans desteği için farklı çözümler bulmaya çalışmaktadır. Bu esnada banka ve faize bulaşmak isteyen alıcılarda, kendilerine faizsiz alternatif bulmaya çalışır. Hemen belirtmek gerekir ki, faizsiz ev almak mümkün mü? Sorusunun yanıtı, elbette mümkündür. Konut kredisi, günümüz koşullarında ev satın almak isteyen herkesin zorlandığı bir konu. Bankaya başvurup konut kredisi almak hiç kolay değil. Konut kredisi almak için banka açısından iyi ve düzenli bir gelir durumuzun olması ve kredi sicilinizin de ödemeler açısından iyi olması isteniyor.

Elbette, konut kredisi kullanmak istediğinizde alacağınız evin de krediye uygun olması koşulu aranıyor. Öte yandan, kredinin çıkması da alıcı açısından başka sorunları beraberinde getiriyor. Bankadan alacağınız konut kredisi ‘ne uygulanacak faiz, ekspertiz masrafı, zorunlu hayat sigortası ve dosya masrafı gibi ek ücretlendirme ile aylık kredi taksitlerinizin yükü oldukça artacak.

Oysa Katılımevim, faizsiz ev kredisi veya ev kredisi faizi gibi sorunları düşünmenize gerek kalmadan küçük birikimlerle ev sahibi olma hayalinizi gerçeğe dönüştürüyor. Bu sayede, banka ve faize bulaşmadan, Türkiye’nin neresinde olursa olsun Katılımevim ‘in sağladığı faizsiz finansal destekle istediğiniz evi satın alabiliyorsunuz.

Son yıllarda faizsiz ev almak isteyen pek çok insan hayalindeki ev ve arabayı faizsiz finans olanakları ile satın alma yolunu seçiyor. Bu alanda en büyük desteği sağlayan markalardan Katılımevim, büyük ilgi görüyor. Birikime dayalı faizsiz finansman desteği sunan Katılımevim, sunduğu 4 ayrı tasarruf finansman yöntemleri sayesinde müşterilere ödeme konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Ev sahibi olmaya karar veren kişiler ev kredisi, banka ev kredisi, ev kredisi nasıl alınır, en uygun konut kredisi nerededir sorularıyla uğraşmak istemiyor.

Bu nedenle konut alıcısı, direk hedefe odaklanarak, banka ve faize bulaşmadan hayalini kurduğu eve kavuşmak için hareket ediyor. Katılımevim, ev alma yöntemi konusunda arayışta olan alıcıların, güvenle tercih ettiği bir kurum. Burada öncelikle gelen kişi çok anlaşılır şekilde işleyiş ve tasarruf finansman yöntemleri hakkında bilgilendiriliyor. Katılımevim finans desteğinden yararlanmak isteyen müşteri, mevcut olan 4 ayrı tasarruf finansman yöntemlerinden birini kendi isteği doğrultusunda tercih ediyor. Tasarruf finansman yöntemleri , 4 farklı ödeme alternatifinden oluşuyor.

Katılımevim ile Sahibinden Ev

Ev alma konusunda adım atmak ve özellikle, kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen alıcılar Katılımevim’i tercih ediyor. Müşterilerine faizsiz finansman desteği sağlayan Katılımevim, dört ayrı ödeme modeli ile de oldukça cazip ödeme fırsatları sunuyor. Katılımevim, müşterilerini sağladığı cazip koşullar sayesinde konut kredisi, en uygun ev kredisi, uygun ev kredisi, en ucuz ev kredisi arayışına da son veriyor.

Ayrıca, ödeme kolaylığı sayesinde müşteriler, kira öder gibi küçük birikimlerle ev sahibi olabiliyor. Gelir durumuna göre hazırlanan 4 farklı ödeme modeli, müşterilerin ekonomik olanakları ölçüsünde belirleniyor. Böylece, müşteri taksitleri öderken bütçesi açısından da hiçbir zorluk çekmiyor. Katılımevim, aylık taksit ödemeleri konusunda herhangi bir aksama olması halinde ise müşteri aylık ödemeyin ileri ki aylara ötelenmesini talep edebiliyor.

Katılımevim, konut kredisi kullanmadan dileyen herkesi faizsiz ev koşulları ile aile bütçesini sıkıntıya sokmadan ev, arsa veya otomobil almasına olanak tanınıyor. Bu nedenle, aylık ödemelerde iş değişikliği, sağlık sorunları ya da başka bir nedenden dolayı aksama olması halinde hiçbir gecikme faizi veya masraf alınmamaktadır.

Katılımevim Sahibinden Ev Kampanyaları

Katılımevim, ev sahibi olmak isteyen ve maddi durumu bunu karşılamaya yeterli olmayan müşterilere faizsiz finans desteği sunuyor. Ev kredisi hesaplama yöntemleri ile uğraşmak istemeyen alıcılar, Katılımevim tasarruf finansman yöntemleri sayesinde, faizsiz ev ve kredisiz ev avantajıyla hayallerindeki konuta kavuşuyor. Gerek ödeme konusundaki kolay seçenekler ve gerekse zaman zaman oluşturulan kampanyalar, müşteriler tarafından büyük ilgi görüyor.

Dönemsel olarak düzenlenen kısa süreli bu kampanyalar gerek ödeme ve gerek teslimat süreci açısından ev sahibi olmak isteyen müşterilere büyük fırsatlar sunuyor. Söz konusu kampanyalar dönemsel olduğundan bu cazip fırsatları kaçırmamak için Katılımevim ’in, sosyal medya sayfalarını takip etmek gerekiyor.

Siz de hemen 444 11 00 numaralı Katılımevim detaylı bilgi hattını arayarak aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilir ev sahibi olma hayallerinize kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Sahibinden Satılık Ev arıyorsanız faizsiz şekilde ev sahibi olmak için size en yakın Katılımevim şubelerini ziyaret etmek de dönemsel kampanyaları yakalamak açısından oldukça önemli.

 

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!