Ev Almak İçin Faiz Ödemek Zorunda Değilsiniz

Ev almak için uygun ev kredisi aramak zorunda değilsiniz.Kredi almak dışında da faizsiz farklı ev satın alma yöntemleri mevcut. Yapmanız gereken tek şey konut alacağınız da, ödeme konusunu etraflıca ele alarak, önünüzde olan seçenekleri (konut kredisi gibi) doğru değerlendirmenizdir.

Ev sahibi olma yoluna giren herkes çoğunlukla tek alternatifmiş gibi bankalar tarafında sunulan konut kredisi olanağını değerlendirmek istemektedir. Ev almak için bankalarca sağlanan konut kredilerine kullanıldıkları süre içerisinde işleyen faiz, ekspertiz raporu, zorunlu sağlık sigortası ve dosya masrafı gibi giderler de eklenmektedir.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi faiz oranları ev sahibi olmak isteyen herkesin mutlaka dikkat etmesi gereken önemli bir konudur. Kent yaşamında kiradan bunalan birçok kişi kira öder gibi koşullarla ev almak ve kendi ev sahibi olmak istiyor.

Büyük kentlerde yaşayan çoğu kişi sürekli artan ev kiraları nedeniyle, kendi evinin sahibi olmak istemektedir. Ev satın almak da eskisi kadar kolay olmadığından, banka tarafından sunulan konut kredisi alıcıların sıklıkla başvurduğu yöntemler arasında bulunuyor.

Kredi alacağınızda bu konuyu detaylı olarak araştırmanız ve ev almak konusunda faiz oranları ve krediye işletilecek diğer masraflar konusunda bilgi edinmelisiniz.

Konut Kredisi Hesaplama İle Ortaya Çıkan Faiz Yükü

Konut kredisi hesaplama ile ortaya çıkan faiz yükü ev almak isteyen birçok insanın karşılaştığı olumsuzluklardan biridir. Ev sahibi olma o kadar kolay olmadığından, alıcılar mutlaka konut kredileri konusunda yardım almaktadır.

Kredi almakla işin çözüleceğini düşünen kişiler kredi tutarı konusuna odaklandığından işletilecek faiz oranı veya diğer masraf kalemleri ile ilgilenmemektedir. Geçen zaman içinde konut kredisi ödemeleri uzakça ve taksit oranları arttıkça tüketicilerin ödeme sıkıntıları ortaya çıkmaktadır.

Uygun Ev Kredisi Peşinatı

Konut kredisi peşinatı ev sahibi olmak isteyen ve bu konuda uygun ev kredisi kullanacak olanların hep atladığı bir konu. Ev almak isteyen çoğu kişi bankalardan alacağı konut kredisi ile hayalindeki eve kavuşacağını zannederek büyük bir yanılgına düşüyor.

Bankalardan alınan konut kredileri hiçbir zaman alınacak konutun yüzde 100 bütün bedelini karşılamaz. Ev almak isteyenler finansal sorunlarını konut kredisi ile çözmek için alacakları evin yüzde 80 oranında temin etme şansları var. Geri kalan yüzde 20 konut kredisi peşinatı için ev alacak kişinin birikiminin olması gerekiyor. Birikimi olmayanlar için ise Katılımevim, peşinatsız ev ve peşinatsız taksitle araba seçenekleri sunuyor.

Uygun Ev Kredisi Araştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev almak isteyenlerin konut kredisi araştırırken dikkat etmesi gerekenler neler olmalı. Ev almaya karar veren kişinin ülke ekonomisinin genel durumundan, banka konut kredilerine uygulanan faiz oranlarına kadar birçok ekonomik parametre hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Konut kredisi kullanılacağında bütün bankaların konut kredilerine uyguladığı faiz oranlarının araştırılması gerekir. Her bankanın faiz oranları farklı olacağından, en düşük faiz uygulayan bankanın belirlenmesi önemli bir detaydır.

Konut Kredisi Vadesi ve Aylık Taksit Tutarı

Konut kredisi vadesi, kredi kullanımında geri ödeme süresi ve kredi tutarı gibi unsurlarda dikkate alınarak  uygun ev kredisi için kullanım süresi oluşturulmaktadır. Bu süre kredi kullanan kişi ve banka tarafından ortaklaşa belirlenir.

Konut almak için uygun ev kredisi aylık taksit tutarı krediyi kullanacak olan kişinin gelir durumu ve ödeme gücüne bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Konut kredisi kullanımında, kullanım süresince faiz işleyeceğinden kısa vadede ödenmesi en makul olanıdır. Fakat, herkesin geliri alınan krediyi kısa sürede ödemeye uygun olmayabilir.

Konut Kredisi Dosya Masrafı

Konut kredisi dosya masrafı, her kredi kullanacak tarafından dikkate alınmalı. Kişilerin ev almak için bankadan farklı oranlarda aldığı kredi tutarı kullanım süresine göre değişiyor.

Başta kredi kullanım süresince işletilecek faiz, zorunlu hayat sigortası, ekspertiz raporu ve dosya masrafı gibi giderler de kredi tutarı üzerine eklenmektedir.

Ev almak için faizsiz finans yöntemleri

Katılımevim Faizsiz Finans Yöntemi İle Ev Alma

Faizsiz finans yöntemi ile ev alma, özellikle büyük kentlerde ev alacak olan herkesin tercih ettiği bir yöntem. Ev fiyatları yüksek olduğundan ve bankalardan alınan konut kredilerine uygulanan faiz oranı ve masraflar, ev sahibi olmak isteyenleri oldukça zorluyor.

Ev almak ve kiradan kurtulmak isteyen insanların çoğu faizsiz finans yöntemi ile ev alma yöntemlerine yoğun ilgi gösteriyor.

Katılımevim tasarruf finansman yöntemleri, faizsiz koşullarla ev almak isteyenlere birikime dayalı finansman destek sunuyor. Faizsiz ev koşullarla isteyen herkese ev almak fırsatı sunan Katılımevim, 4 tasarruf finansman yöntemi ile isteyen herkesi hayalindeki eve kavuşturuyor.

Ev sahibi olmak için Katılımevim’e başvuranlar;  Çekilişli Plan, Adım Adım Çekilişli Plan, Kişiye Özel Plan ve Adım Adım Kişiye Özel Plan dan kendi bütçesi ve ödeme koşullarına en uygun olanı tercih etmektedir. Katılımevim, banka ve faize bulaşmak istemeyenlere oldukça cazip ödeme olanakları sunmaktadır.

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!