İstanbul’da Ev Almayı Kolaylaştıracak Öneriler

Ev fiyatlarının son zamanlarda artmasıyla İstanbul’da ev almak neredeyse imkansız bir hal aldı. İstanbul’da ev almak Katılımevim ile çok kolay, özellikle İstanbul’da taksitle ev almak.

İstanbul’da ev almayı kolaylaştıracak öneriler, maddi geliri düşün olan kişiler için hayati önem taşıyor. Her kentte ev satın almak, genel olarak zaten şartları epeyi zorlamayı gerektiriyor. Aynı durum büyük şehirde yaşayan yatırımcılar için ekonomik koşulları biraz daha ağır hale getiriyor. Hal buyken İstanbul’da ev almak bir hayli güçleşiyor.

Konut satın alma nedeni kişiden kişiye değişse de satın alma güçlükleri genelde aynı ölçüde hissedilir. evim olsun diyenler, kiradan kurtulmak isteyenler ile birikmişi ve biriktireceği ile ev sahibi olmak isteyenler hep bir gün kendi evinin sahibi olmayı hayal eder.

Bazen genç yaşta ev alma hayalini gerçekleştirmek için birikime başlar kişiler, bazen de biriktirmek mümkün olmaz, ama hayaller gerçek olur. Nasıl mı? Elbette bunun da bazı incelikleri var. Ev almak istiyorum dediğiniz andan evi alana kadar olan sürenin iyi planlanması gerekiyor. Burada ise, devreye İstanbul’da ev almayı kolaylaştıracak öneriler giriyor.

Ev Satın Alma Kararı

Aylık kazancınız belirli bir seviyenin üzerinde değil ise, ev satın alacağınızda aylık taksit tutarlarını ödemekte zorlanabilirsiniz.

Peşinata verebileceğiniz birikiminizin olmaması ise, ev satın alma kararınızı gerçekleştirmenizi geciktiren en önemli etkenlerdendir. Peşinatsız ev satın almaya karar vermek ve bunu eyleme geçirmek bir aile veya kişi açısından çok önemlidir.

Satın alma yöntemi ne olursa olsun, ev satın alma ve aylık taksitlerini ödeme oldukça uzun bir zaman dilimini kapsar. O nedenle, hangi koşulda olursa olsun, çok iyi düşünülerek ve en iyi yöntemlerle satın almayı gerektiren bir yatırım türüdür.

İstanbul’da Ev Almayı Kolaylaştıracak Öneriler dikkate alındığında, satın alma işlemi sorunsuz ve en avantajlı yöntemlerle yapılabiliyor. İstanbul taksitle ev alma konusunda size pek çok fırsat sunuyor.

İhtiyacınızı uygun vasıflara sahip; oda sayısı, m2 büyülüğü, balkonu, mutfağı ve sosyal donatı olanakları. Bunu belirledikten sonra satın alacağınız evinizin hangi lokasyonda istediğinize karar vermeniz gerekiyor.

Yani, ikamet edeceğiniz ev; okula mı, resmi kurumlara mı, sosyal hayat ve AVM’lere mi, sağlık kuruluşlarına mı yoksa ulaşım aklarına mı yakın olacak.

İstanbul’da Ev Satın Alma

Buna da karar verdikten sonra ödeme bütçenize karar vermeniz gerekmektedir. Öyle ki, satın almak istediğiniz ev ile satın alma bütçenizin örtüşmesi gerekiyor.

Aksi takdirde bütçenizi aşan bir ev satın almanız durumunda ise, bütçenizi zorlayacağınızdan ödemelerde sıkıntıya düşmeniz kaçınılmaz olacak.

Bunun için alacağınız ev tipi ile evin yer alacağı lokasyonu çok gerçekçi koşullarınızı zorlamayacak şekilde belirlemeniz önemli bir ayrıntı. Sonrasında ise ödeme yöntemine karar vermeniz gerekir.

Taksitle ev alma, kira öder gibi , taksitle ev al veya senetle ev gibi ödeme alternatifleri ile ev satın almak oldukça cazip. İstanbul satılık ev konusunda oldukça zengin, sizin ev satın alma için kendinize uygun olana karar vermeniz gerekiyor.

Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Taksitle ev alma, peşinatsız ev alma gibi avantajlı ev satın alma koşullarını, ev satın almaya karar verdiğinizde mutlaka detaylı olarak araştırmanız ve bu koşullarda daire satışı yapan projeleri belirlemeniz gerekir.

Bazı konut projeleri kendi bünyelerinde yaptıkları kampanyalarla ev almak isteyenlere kiracıya ev, faizsiz ev, peşinatsız ev veya kredisiz ev alternatifinde satış yapmaktadır.

İstanbul’da ev almayı kolaylaştıracak öneriler arasında, topraktan ev almayı da eklemek gerekir. Bir konut projesi henüz inşa edilmeye başlandığında, o projeden erkenden ev satın almanız size oldukça kar sağlayacaktır.

Topraktan daire almak hem daha ucuz hem de oldukça karlı bir yatırım alternatifi. Bu noktada; oturumluk ve yatırımlık daire istediğinize de karar vermeniz gerekir.

Oturumluk alacağınızın evin inşasının bitmiş ve taşınmaya hazır olması gerekir. Öte yandan yatırımlık satın alacağınız konutun henüz inşa halinden olması veya az gelişmiş bir lokasyonda konumlanması, gelecekte yüksek kar anlamına gelir.

İstanbul’da ev almayı kolaylaştıracak öneriler listesinde banka konut kredisi dışında faizsiz birikim yöntemlerine dayalı ödeme koşullarını da dikkate almak lazım.

Katılımevim, bu anlamda ev, araba veya arsa almak isteyenlere faizsiz finans yöntemi ile destek sağlamaktadır.

İstanbul’da Ev Sahibi Olma Fırsatı

Emlak şirketleri verilerine göre İstanbul’da yer alan satılık konut ilanları diğer illere göre oldukça fazla. Ev fiyatlarının son zamanlarda artmasıyla da İstanbul’da ev almak neredeyse imkansız bir hal aldı. İstanbul da ev almak için kentsel dönüşümün çok olduğu ilçelere ilgi artsada banka faiz oranlarının çok yüksek olması nedeniyle de özellikle kiracıların ev sahibi hayali daha uzun yıllara kalmış oluyor.

Bunun için Katılımevim faizsiz yöntemleriyle sizi İstanbul’da ev sahibi yapma fırsatı sunuyor.

Müşterilerine 4 farklı ödeme modeli sunulan Katılımevim’de, ödeme modeline müşteri kendi karar veriyor. Aynı şekilde müşteri, aylık ödeme tutarını ve ödeme yapmak istediği ay sayısını kendi tayin ediyor.

Yatırımcı satın alacağı ev, araba veya arsanın ne zaman teslim edilmesini istediğini de kendisi belirliyor. Aylık gelir durumuna göre, aylık taksit ödemelerinde sıkışan müşterler, taksitlerini ileri bir tarihte öteleyebilmektedir.

Taksitlerin ötelenmesinden kaynaklanan hiçbir gecikme faizi veya masrafı alınmamaktadır. Konu İstanbul’da ev alma, taksitle ev alma ve İstanbul satılık ev alma olduğunda Katılımevim sizlerin yanında.

İstanbul’da ev alma için Katılımevim şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!