Başkanımızın Mesajı

 

Katılımevim sosyal dayanışma projesini neden hayata geçirdiğimizi merak edenler olabilir.

Şahsi görüşümü şu şekilde arz ederim;
İlahi bir ahlâkla ruhları olgunlaşmamış, “Siz kardeşsiniz” hitabına muhatap olamamış, sosyal yardımlaşma ve dayanışma kavramları sadece sözde kalmış, sosyal yapıları kuvvet ve tahakkümden kurtulup gerçek kardeşliğe varamamış olan toplumlar faizden kurtulamazlar.

İnsaniyetin gerektirdiği kardeşlik ve dayanışma sistemini hayata geçiremeyen toplumlar, gerçekten Allah’ın razı olacağı bir ahlâk olgunluğuna ve Asr-ı Saadet diye nitelendirilen Peygamber efendimizin döneminde yaşanmış huzur ortamına kavuşamazlar.

İnsanları birbirine düşman eden, sadece kendi menfaatini düşünen kişiler ve düşünceler, maalesef insanlık alemini ele geçirmeye başlamıştır. Bu menfi düşünce insanların ağzında şu arz ettiğim şekilde vücut bulmaktadır.

Birincisi: “Ben tok olayım; başkası açlıktan ölse bana ne!”

İkincisi: “Sen çalış, ben yiyeyim.”

Herhangi bir toplumda birlik ve yardımlaşma olmadan yaşanabileceği inancı yayılmaya başladıysa, orada sıkıntı ve çözülme baş göstermiş, cahiliyet devrinde olduğu gibi sadece kendi menfaatlerini düşünen insanların oluşturduğu bir topluma doğru dönüş başlamıştır.

İşte biz de Katılımevim ailesi olarak “Allah alışverişi helâl, faizi ise haram kıldı.” ilahi emrinden yola çıkarak, yardımlaşmanın toplum hayatına kattıklarını gözlemledikten sonra “Bu iş oturmak ve oturduğun yerden fikir üretmekle olmaz, eyleme geçmek lazım.” diyoruz.

“Madem, kardeşlik zarar görüyor, buna karşı nasıl bir çözüm bulabilir ve kardeşlerimize nasıl bir fayda sağlayabiliriz?” diye düşünerek, aynı düşünceye sahip arkadaşlarımızla yola çıktık ve Katılımevim sosyal dayanışma projesini hayata geçirdik.

İnsanların en büyük ihtiyaçlarından biri olan sevdikleri ile beraber huzur içinde yaşayacağı bir ev sahibi olma arzusuna, birlik olarak sosyal yardımlaşma mantığıyla yardımcı olmak niyetiyle yola çıktık. İnşaallah Rabbim bu niyetimizi hayırlara vesile eder.

Bizi daha yakından tanımak isterseniz, sizi Katılımevimiz’de ağırlamaktan şeref duyarım.

Sıcak çayımız her daim mevcuttur.

Serdar Turhan
Yönetim Kurulu Başkanı


Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!