Konut Kredisindeki Faiz Oranları Artarken Nasıl Ev Sahibi Olunur?

konut kredisi

Döviz Kurları ve Konut Kredisi Faiz Oranları son aylarda oldukça arttı. Bu nedenle Ev Sahibi olmak neredeyse imkansız hale geldi. Peki döviz kurları ve ev kredisi ile uğraşmadan ev almak mümkün mü? Faizsiz finans yöntemleri sunan Katılımevim ile mümkün. Peki nasıl?

Döviz kurları, büyük bir şey almayı düşündüğünüz her konuda büyük önem arz eder. Mesela, ev, araba, arsa veya başkaca bir beyaz eşya almayı düşündüğünüzde bile oldukça etkilidir. Döviz kurları, bir ülkenin siyasi istikrarı ile de yakından ilgilidir. Çünkü, siyasi söylemlerden hemen etkilenebilen Döviz kurları, büyük ölçekte herhangi bir alım yapmayı düşünenleri oldukça tedirgin etmektedir. Birdenbire çok çabuk değişebilen kurlar, insanların alım kararlarını yakından etkilemektedir.

Döviz Kurları

Durum böyle olunca; her alıcı döviz kurları, ülke siyasi aktörlerinin söylemleri ile buna yönelik izleyecekleri politik manevra ve tutumları yakından takip etmek durumunda. Aslında, bunun ekonominin temel bir gereği olduğu söylenebilir. Her ülkede olduğu gibi ülkemizde de ekonomik göstergeler, politik söylemlere bağlı. Çünkü, ekonomi temel olarak istikrarı sever. Ani, gelimeler ekonomik pariteleri hareketlendirir ve böylece döviz kurları ani şekilde yükselir veya düşer. Yani; ev, araba veya arsa almaya karar verdiğinizde biraz ülke gündemi, biraz ekonomi ve biraz da döviz kurları hakkında bilgi sahibi olmanız çok işinize yarayacaktır. Almayı düşündüğünüz her ne ise, döviz kurlarında yaşanan hareket ve artıştan önemli oranda etkilenecektir. Döviz kurları aynı zamanda bankaların vatandaşlara sunduğu konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarının da artmasına neden olacaktır. Ev veya araç alımı sırasında, bankalardan kredi desteği kullanmayı düşünen vatandaşların bu yöndeki kampanyaları yakından takip ederek, kendileri için en uygun kredi seçeneğini belirlemeleri gerekiyor.

Ev Sahibi Olmak

Ev Sahibi olmak, özellikle kirada oturan her insanın en büyük hayalidir. Gerek ekonomik imkansızlıklar ve gerekse diğer öncelikli aile giderleri nedeniyle, Ev Sahibi olmak isteği hep ötelenir. Eğer kirada oturuyorsanız ve bütçeniz kısıtlı ise, her geçen yıl artan ihtiyaçlar doğrultusunda bütçenize yük bineceğinden bu hayalden biraz daha uzaklaşırsınız. Ancak, özellikle büyük kentlerde yaşam gün geçtikçe giderler açıdan daha zor hale gelmektedir. Giderlerle birlikte sürekli artış gösteren ev kiraları, aile bütçesinin büyük bölümünü oluşturmaktadır. Bu nedenle insanlar kira öder gibi taksitlerini öderken zorlanmayacakları yöntemlerle Ev Sahibi olmayı ve kiradan kurtulmayı istiyor.

Ev Almak, elbette kolay bir karar değil. Bu kararın hem ekonomik boyutu hem de nerde, nasıl bir ev olacağı ile ilgili birçok farklı açıdan değerlendirilmesi var. Ev Almak, başta kiracılar olmak üzere çoğu kişinin temel isteği ve bu isteği gerçekleştirmenin de çok sayıda farklı yolları bulunmaktadır. Kişiler ev almak istediklerinde maddi durumları, birikimleri ve hangi yöntemle ne kadar sürede evi edinmek istediklerine karar vermeli. Bu önemli kararı verdikten sonra istedikleri satın alma yöntemi konusunda gerekli araştırmaları yapıp, mutlaka evin fiyatı ve ödeme koşullarını kıyaslamaları gerekmektedir. Ev almak isteyen ve yeterli birikimi bulunmayanlar ya bankalardan konut kredisi kullanacaklardır ya da Taksitle Ev edinme koşullarını deneyeceklerdir. Çoğu konut projesi, dairelerini alıcılara uygun ve taksitli koşullarla satmaktadır. Önemli olan alıcının ev satın alma konusunda, satın alacağı yöntem konusunda kendi olanaklarına göre en iyi kararı vermesidir.

Konut Kredisi

Konut Kredisi, ev satın alırken alıcıları yeterli birikimleri olmadığı zamanlarda başvurduğu yöntemlerden biridir. Fakat, konut kredisi kullanılacağı zaman oldukça dikkatli bilinçli davranmak gerekiyor.  Çünkü, Konut Kredisi kullanmak oldukça önemli bir maddi sorumluluk anlamına da geliyor. Bu sorumluluğun bilincinde olmak, hangi bankanın ne kadar düşük faizle konut kredisi verdiğini bilmek, kaç ay süreyle kredi ödeyeceğini iyi hesaplamak lazım. Konut kredisi alırken, aylık daha az taksit ödeyip daha fazla faiz ödemek veya aylık daha yüksek kredi taksiti ödeyip daha az faiz ödemeyi tercih edebilirsiniz. Konut Kredisi, geri ödemesinde hangi masrafların konut kredisi faizine ekleneceğini ve hesaplamaların hangi şekilde yapılacağını bilmek gerekiyor. Mesela, ev almak isteyenlerin en uygun konut kredisini hangi bankanın verdiğini mutlaka bilmesi lazım. Veya Konut Kredisi faiz oranları ne kadar sorusunu da bilmeleri gerekiyor. Belli bir birikimi olmayan ancak, Ev Sahibi olmak isteyen milyonlarca kişi hayallerini gerçekleştirmek için konut kredisi faiz oranları hakkında detaylı araştırma yapıyor.

Ev Kredisi Faiz Oranları

Ev alacak olanların en önemli konusu. Alıcılar, eğer satın almayı düşündükleri ev için Konut Kredisi kullanacaksalar, bankaların Faiz Oranları’nı yakından takip etmeliler. Mesela, en uygun konut kredisi hangi banka tarafından veriliyor. Bankaların konut, ihtiyaç ve taşıt kredileri ne durumda, onlardaki güncel faiz oranları nedir. Kıyaslamalı bankaların Konut kredisi faiz oranları ne durumda. Özellikle ev alacakların sıklıkla başvurduğu ve sonrasında ödeme sıkıntısı yaşadığı konut kredisi faiz oranları önceden detaylı incelenmeli. Ev sahibi olmak isteyen çok sayıda kişi hiçbir araştırma ve kıyaslama yapmadan konut kredilerine başvuruyor. Ve Bankaların başta uygun gibi görünen faiz oranları ile ekstra masraflar, zamanla konut kredisini ağırlaşan ve bitmeyen bir hale dönüştürüyor. Ev alırken konut kredisi kullanacağınızda faiz oranlarına öncelikli dikkat etmelisiniz. Ev alacakların internette en çok aradığı konuların başında ise Ev Kredisi ve Faiz Oranları geldiğini unutmayın.

 

Katılımevim ile Ev Sahibi Olmak

Katılımevim, günümüz ekonomik koşullarında geçim sıkıntısı ve ev kirası sorunuyla uğraşan herkesin ev sahibi olması amacıyla oluşturulmuş. Günlük yaşamın gereği olan giderlere ve aylık kiraya rağmen, insanların bütçelerinden küçük küçük yaptıkları tasarruflarla ev sahibi olmasına destek sağlıyor. Katılımevim, yer aldığı çok sayıda kentte tasarrufa dayalı ev edindirme modeli nedeniyle, büyük ilgi görüyor. İştirakin de çok kolay olduğu Katılımevim, dileyen herkese istemesi halinde nüfus cüzdanı ile katılma olanağı sunuyor. Sonrasında müşterilerden, ekstra hiçbir resmi evrak veya maaş bordrosu istenmiyor. Konut kredisi alıp, banka ve faize bulaşmak istemeyenler son yıllarda faizsiz finans desteği sağlayan oluşumları tercih ediyor. Konut almak isteyenler, böylece hem faiz hem de konut kredisi almak için şart koşulan birçok masraf kalemini ödememiş oluyor. Katılımevim, müşterilere Türkiye’nin istedikleri kentinden istedikleri evi almalarına olanak sağlıyor. Müşteriler, öncelikle hayallerinde olan ve satın almak istedikleri evi belirliyor. Daha sonrasında ise, tercih ettikleri tasarruf finansman yöntemi ile taksitlerini ödüyorlar.

Katılımevim yöntemleri, birbirinden farklı ödeme koşulları ve çok cazip olanaklar sayesinde çok beğeniliyor. Bu sayede birikimi olup peşinata sayabilende, aylık taksitleri yüksek ödeyip bir an önce almak isteyen veya parası olduğunda ödeme yapabilen de ev sahibi olabiliyor. Kısacası, herkes kendi maddi olanaklarına göre, kendi maddi gücü oranında yapacağı ödeme koşulları ile hayallerindeki eve kavuşuyor. Bir taraftan da banka ve faize bulaşmadan, ekstra masraflar ödemekten de kurtulmuş oluyor. Birikime dayalı faizsiz finans desteği sunan Katılımevim, birbirinden farklı tasarruf finansman yöntemleri, cazip ödeme koşulları ve avantajlı kampanyaları sayesinde yoğun dikkat çekiyor. Müşterilerine  4 ayrı tasarruf finansman yöntemi sunan Katılımevim, aylık ödenecek taksit tutarlarının da belirlemesini müşterilere bırakıyor.

Bütçesi ve maddi olanakları kapsamında, kendisi için en uygun modele müşteri kendisi karar veriyor. Aynı şekilde alacağı evi ne zaman teslim almak istediğine veya evi kaç ayda teslim almak istediğini de müşteri kendisi belirliyor. Kısacası; ödemeyi ve ödeme koşullarını kendisi belirleyen müşteri, sık boğaz olmadan rahat bir şekilde aylık ödemelerini yapma şansı da yakalıyor. Zaman içinde iş hayatında veya sağlık alanında yaşadığı sorular nedeniyle, aylık taksitlerini ödeme güçlüğü yaşayan müşteri taksitlerini ileri bir tarihe öteleyebiliyor. Katılımevim, taksitlerini öteleyen müşterilerden gecikme faizi veya herhangi bir masraf almamaktadır. Aynı zamanda müşteri, dilediklerinde kolaylıkla ayrılabiliyor. Toplam dört ayrı tasarruf finansman yöntemi sunan Katılımevim, dileyen herkesin kendine ve birikim koşullarına en uygun modelle faizsiz ev sahibi olmasını sağlıyor.

 

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!