Genel Müdürümüz Ahmet Özcan, Ekonomi Gazetesi’ne Konuştu 18.04.2024

Tasarruf finansman sektörünün olgunlaşma süreci devam ediyor

Genel Müdürümüz Ahmet Özcan, BDDK lisansı sonrası 2023 yılında sektörde sözleşme rakamlarının ortalama yüzde 100 büyüdüğünü ve büyüme trendinin 2024’ün ilk çeyreğinde de artarak devam ettiğini vurguladı. Özcan, “10 aydır yer aldığımız Borsa İstanbul’da hisseleri en çok artış gösteren şirketler listesindeyiz” dedi.

Geçen yıl halka arz süreci yaşadığımızı, yatırımcı ilgisinin artarak devam ettiğini dile getiren Genel Müdürümüz Ahmet Özcan, “2023 net dönem karımızın bir önceki yıla göre yüzde 549 artırdığımızı söyledi. 10 aydır yer aldığımız Borsa İstanbul’da hisseleri en çok artış gösteren şirketler listesindeyiz” dedi. Ahmet Özcan, şirketimiz ile ilgili geçen yıl başlattığımız halka arz sürecimize ve ertesinden itibaren yaşanan gelişmelere ilişkin şu bilgileri paylaştı:

Borsa’da yatırımcı ilgisi

“Geçtiğimiz yıl halka arz süreciyle yoğun bir dönemden geçtik. Yüz binlerce yeni yatırımcının desteğinden memnuniyet duyduk. Katılımevim olarak 2023 yılındaki halka arzımızla stratejik hedeflerimizin bir parçasını gerçekleştirdik. 2023 net dönem karımızı bir önceki yıla göre yüzde 549 artırdık. 10 aydır yer aldığımız Borsa İstanbul’da hisseleri en çok artış gösteren şirketler listesindeyiz, bu durum da yatırımcının ilgi odağı haline gelmemizi sağlıyor.”

‘Önü açılan ekosisteme dönüşüyoruz’

Tasarruf Finansman sektöründe uzun yıllardır üst düzey yöneticilik yapan ve 4 yıldır Katılımevim’nin genel müdürü olarak görev yapan Ahmet Özcan, özellikle mevzuat değişiklikleri sonrasındaki sürecin olumlu geçtiği değerlendirmesinde bulundu. Özcan, “Geçtiğimiz yılın son günlerinde gerçekleşen mevzuat değişikliğiyle, Tasarruf Finansman şirketlerinin önündeki engeller ortadan kalkmış oldu. Gerek günün enflasyon şartlarına göre yapılan rakamsal düzenlemeler, gerekse uygulamada karşılaştığımız birtakım engellerin ortadan kaldırılmasıyla, sektörümüzün ivmesini artıracak bazı adımlar atılmış oldu. Aynı zamanda yeni alınan kararların, sektörümüzün olgunlaşma sürecinde önemli bir kilometre taşı olduğu kanaatindeyim.” dedi.

Tasarruf Finansman Sektöründeki son gelişmelerin konuşulduğu röportajın tüm detayları için tıklayın

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!