İstanbul’da Satılık Prefabrik Ev Alırken Bilinmesi Gerekenler

İstanbul sahip olduğu iklim koşulları nedeniyle gerek yazın ve gerekse kışın, en fazla Prefabrik Ev kullanılan kentlerden biri durumunda. Genel yaşam içinde fazla olmasa da yazın yazlık ihtiyacına yönelik kışın ise, özellikle dağ evi olarak Prefabrik ev tercih edilmektedir. Elbette her konuda olduğu üzere Satılık Prefabrik Ev Alırken Bilmeniz Gerekenler ve kullanım açısından önemli detaylar var.

İstanbul’da Satılık Prefabrik Ev Alırken Bilmeniz Gerekenler  ile başka kentlerden de Prefabrik Ev alırken, dikkat edilmesi gerekenler  bir çok detay mevcut.  Prefabrik Ev edinimi ve kullanılması aynı betonarme konutlar gibidir. Alıcının isteğine göre planlanan ve sonrasında hazırlanan ev, alıcının istediği yere monte edilmektedir. Prefabrik Ev, kişisel kullanım dışında en çok inşaat şantiyesi olmak üzere, hastane ve sosyal tesis olarak da kullanılmaktadır. Bu tür evlerde  de diğer betonarme konutlardaki  gibi  farklı özellikler bulunmaktadır. Kullanım alanına göre değişmekte olan bu özellikler arasında en önemli olanı ise duvar kalınlığıdır. Bu sayede evin ses ve ısı geçirgenliği muhafaza altına alınmaktadır. Bu sayede Prefabrik Ev,  yazın çok sıcak, kışın da çok soğuk olmaz.

Prefabrik Ev

Prefabrik Ev yaptırmak veya satın almak çok ucuz olmamakla birlikte, nispeten betonarme konutlardan daha hesaplı olduğunu söylemek mümkün. Aslında Prefabrik  Ev İstanbul koşullarında iklim nedeniyle oldukça revaçta. Özellikle yaz aylarında denize yakın taraflarda yazlık işlevi görürken kış aylarında ise, İstanbul’un farklı ilçelerinde ve yüksek tepelerde dağ evi olarak kullanılmaktadır. Prefabrik Ev İstanbul benzeri iklime sahip kentlerde kullanıcılara büyük kullanım kolaylığı sunmaktadır. Prefabrik Ev, bir yandan hemen ve istenilen yere kolay inşa edilmesi, diğer yandan kişiye sağladığı kullanım kolaylığı sayesinde büyük ilgi görmektedir.Böyle avantajlarından dolayı prefabrik ev günümüzde çok tercih edilir.

Ekonomik olmakla beraber belli bir imalat bütçesine sahip olan Prefabrik Ev, hem yaptırılan firma hem de kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Söz konusu inşa sürecinde istenilen Prefabrik Ev özellikleri ve büyüklüğü ile sahip olduğu ek donatılar  fiyatını arttıran özelliklerdir. Bu nedenle Prefabrik Ev  isterken nerede, nasıl ve ne amaçla kullanacağınız en büyük kriter olacaktır. Çünkü, belirlenecek bu kriterler aynı zamanda ortalama olarak kullanılacak malzeme konusunda da bir fikir verecektir.

İstanbul’da Satılık Prefabrik Ev

İstanbul’da Satılık Prefabrik Ev Alırken Bilmeniz Gerekenler birkaç farklı başlık altında sıralanabilir. Bu konuda akla ilk gelen ise, Prefabrik ev  edinmeye karar verdiğinizde  işe başlamadan önce gerekli  yasal izinleri almanızdır. Daha sonra  sırası ile Prefabrik Ev konusunda çatı, duvar kalınlığı, deneyimli usta ve kaliteli malzeme, aynı zamanda  bilinen bir firma kullanmanız çok önemli. Sahibinden Satılık Prefabrik Ev, her zaman sıfırdan ev inşa ettirmekten daha ekonomik  fiyatlardan oluşmaktadır.Normal eve kıyasla prefabrik ev çok avantajlıdır.

 

Sahibinden Satılık Prefabrik Ev

Yani Prefabrik Ev sahibi olmak gibi bir düşünceniz varsa; Sahibinden Satılık Prefabrik Ev almak sizin açınızdan oldukça avantajlı olacaktır. Son yıllarda prefabrik ev fiyatlarına baktığımızda, evin istenilen m2 büyüklüğünden kullanılan malzemeye göre, farklı değişkenler olduğundan net bir fiyat  vermek doğru değil. Örneğin; evin çatısı konusunda dahi bir çok seçenek var. Bunların arasında metal, kiremit, sac veya shingle malzeme kullanma seçeneği bulunmaktadır. Öte yandan Prefabrik Ev fiyatlarını etkileyen bir diğer konu ise, evin iç  ve dış cephe görünümü için kullanılacak  kaplama tercihleridir. Bu detaylar ekseninde 2019 yılı için 100 m2 tek katlı prefabrik evin değeri 80.000 TL ila 90.000 TL arasındadır.  Öte yandan, 100 m2  ve 2 katlı olan prefabrik  bir evin değeri  ise, ortalama 90.000 TL ila 100.000 TL arasında  değişmektedir.

Ev Sahibi Olmak

 

Ev Sahibi Olmak ekonomik açıdan zor olmakla birlikte son yıllarda farklı çözümler sayesinde oldukça kolaylaşmış durumda.  Önemli olan kişinin Ev Almak  konusunda kendini hazır hissetmesi; bu olduktan sonra küçük birikimlerle ve zorlanmadan ev sahibi olmak mümkün. Katılımevim, yıllarca kira parası ödemekten bunalmış veya küçük birikimleri ile kendi evini almak isteyen herkese finansal destek sağlıyor.

Sahibinden Ev  almak için arayışta olan veya ilanlarda Senetle Ev fırsatlarını kollayan kişiler Katılımevim’in,  sunduğu 4 ayrı tasarruf finansman yöntemleri sayesinde istedikleri eve kolayca kavuşuyor. Birikime dayalı  faizsiz finans hizmeti sunan Katılımevim, isteyen herkesin ufak birikimlerle mülk edinmesini sağlıyor. Müşteriler, 4 ayrı tasarruf finansman yöntemlerinden kendilerine en uygun olana karar verdikten sonra her ay ne kadar ödeyeceklerini kendileri belirliyor. Geciken taksitlerini öteleme şansına sahip olan müşteriler, gecikmeden dolayı her hangi bir gecikme faizi veya gecikme masrafı da ödemiyor.

Satılık Prefabrik Ev İstanbul’da Almak Mümkün Mü? düşünüyorsanız Katılımevim’in tasarruf finansman yöntemlerini inceleyerek bankalara yüksek faiz ödemeden faizsiz ev sahibi olma fırsatı yakalayın.

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!