Satılık Prefabrik Evleri İstanbul’da Almak Mümkün Mü?

Günümüz ekonomik koşulları dikkate alındığında, betonarme evlerden daha ucuza inşa edilen prefabrik ev, her açıdan oldukça cazip.Prefabrik Evler, yapı özelliği nedeniyle hayatımızı kolaylaştıran önemli ürünler arasında yer almaktadır. Prefabrik Ev, sağladığı kolaylık ve pratik kurulum nedeniyle birçok alanda kendine kullanım yeri bulmaktadır. Bunlardan sıklıkla karşılaştığımız kullanım alanları; Prefabrik Ev, prefabrik fabrika, prefabrik hastane, prefabrik şantiye, prefabrik villa ve prefabrik sosyal alanlardır.

Prefabrik  yapılar, inşaat  sektöründe uzun süreli, şehirden uzak veya yurtdışı inşaat şantiyelerinde oldukça pratik  kullanım olanağı sunmaktadır. Prefabrik Ev sahibi olmayı hayal edenler, öncelikle evin yapımı konusunda bazı unsurlara dikkatli  karar vermeli.

Yani kişilerin istedikleri prefabrik evin modeline karar vermeleri gerekiyor. Kişiler prefabrik ev sahibi olacaklarında ev,  villa tarzı büyük bir ev, 2 katlı prefabrik dublex, küçük bir dağ kulübesi  veya benzeri bir tercihte bulunabilirler. Örneğin; istenilen evin nerede ve ne amaçla kullanacağı, evde kaç kişinin barınacağı, ne tür konfor veya fiziki özelliklere karar verilmeli. Bütün bu özellikler belirlendikten sonra prefabrik evi oluşturmak ve istenilen yere monte etmek kalıyor.

Prefabrik Ev

Prefabrik Ev sahibi olmanın da normal ev sahibi olmak gibi maddi bir bedeli var elbette. Tasarım ve benzeri detaylara karar verdikten sonra bu kez prefabrik ev fiyatlarını değerlendirmeniz gerekiyor. Aslında Prefabrik Ev fiyatları, diğer betonarme konutlara kıyasla özellik ve büyüklüğüne göre değişmekle beraber oldukça ekonomik sayılmaktadır. Mesela; Prefabrik Ev, prefabrik dublex ev veya prefabrik  villa maliyeti nedeniyle farklı fiyata sahip. Kısacası; ev fiyatları talep edilen prefabrik evin özelliğine göre değişiyor. Yani, bu evlerde betonarme evler gibi  istenilen özelliklere  göre kişiye özel tasarlanıp inşa ediliyor.

Betonarme yapılarda olduğu gibi Prefabrik Ev konusunda da, sahibinden  satın almak oldukça avantajlı bir yöntemdir. Sahibinden Satılık Prefabrik Ev, normalde şehir içinde pek kullanılmasa da özellikle yaz aylarında yazlık veya kış dönemlerinde dağ evi olarak rağbet görmektedir. Bu anlamda İstanbul’da, Prefabrik Ev   kullanımının  çok fazla olduğu kentlerin başında geliyor. Öyle ki, kışın ve yazın Prefabrik Ev İstanbul gibi  iklim özellikleri ile benzer olan kentlerde oldukça ilgi görüyor.

Satın alacağınız veya yaptıracağınız prefabrik evinizin iç  ve dış cephe görünüm özellikleri, tamamen kişinin  isteğine göre inşa edilmektedir. Son yıllarda prefabrik ev fiyatlarının ortalaması, 100 m2 tek katlı prefabrik evin  içini 75.000 TL ila  85.000 TL’dir. Öte yandan; 100 m2 çift katlı prefabrik evin ortalama değeri ise,  85.000 TL ile 100.000 TL arasında değişmektedir.

Sahibinden Ev

Kira parasından bunalan çoğu kişi zor ekonomik koşullara rağmen, kendi evinin sahibi olmayı istemektedir. Ev Almak amacıyla arayışa giren çoğu kişi, ufak taksitler ile taksitle ev almayı ve mütevazı gelirleri ile kira öder gibi ev sahibi olmayı amaçlamaktadır. Ev almak,  gelir durumu ne olursa olsun herkesin bir gün sahip olmak istediği bir mülk edinimidir. Ancak, bu istek her zaman çok kolay olmamaktadır.  İnsanlar kısıtlı ekonomik koşullara rağmen, sürekli artan ev kiralarından kurtulmak ve her ay kendi evlerinin taksitlerini ödemek için farklı  arayışlara girmektedir. Ev Sahibi Olmak  isteyen çoğu insan taksitle veya Senetle Ev  almak amacıyla, kendi bütçesine uygun ödeme koşullarını tercih etmektedir.

 

Bu nedenle son yıllarda yoğun olarak, faizsiz finans sistemi  tercih ediliyor. Bu anlamda ev almak istenildiğinde Katılımevim, yoğun ilgi görüyor. Birikime dayalı faizsiz finans hizmeti sunan Katılımevim, ödeme koşulları ve avantajlı  uygulamaları sayesinde yoğun ilgi görüyor. Toplam 4 farklı ödeme biçimi ile müşterilere farklı alternatifler sunan Katılımevim, dileyen herkesi hayallerindeki ev veya arabaya kavuşturuyor. İsteyenlerin yalnızca nüfus cüzdanı ile başvuru yaptığı Katılımevim, ev alma sürecinde müşterilerden başka resmi hiçbir evrak istemektedir.

Katılımevim Tasarruf Finansman Yöntemleri

Müşterilerin  ufak birikimlerle mülk sahibi olmasına destek veren Katılımevim, sunduğu 4 ayrı modelde tercih hakkını müşterilere bırakmaktadır. Böylece müşteri, ev almak için kendi bütçesine göre ve ödeme yapabileceği modeli tercih etmektedir. Kredisiz ev fırsatlarıyla her ay ne kadar ödeme yapacağına ve teslimatı ne zaman istediğine de müşteri karar vermektedir. Zorlanmadan kendi belirlediği koşullarla ev sahibi olmaya karar veren müşteriler, taksitleri ödeme sıkıntısında ise, öteleme hakkını  kullanabiliyor. Bu durumlarda ise, müşteri ileri aylara ötelediği taksitleri nedeniyle herhangi bir gecikme faizi veya  gecikme cezası almamaktadır.

Satılık Prefabrik Ev İstanbul’da Almak Mümkün Mü? diye düşünüyorsanız Katılımevim’in tasarruf finansman yöntemlerini inceleyerek bankalara yüksek faiz ödemeden faizsiz ev sahibi olma fırsatı yakalayın

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!