Sahibinden Satılık Ev Alabilmeniz İçin 4 Yöntem

sahibinden-satilik-ev-almak-icin-4-muthis-yontem

Sahibinden satılık ev almak için 4 müthiş yöntem, kişilerin geleceğe dair yaptığı en güzel avantajlı yatırım biçimlerinden biridir. İnsanların zaman içinde bazen birikim sağlayarak, bazen de konut kredisi kullanarak satın aldığı konutlar ileri ki yaşamlarında büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Ev sahibi olmak isteyen çoğu kişi, bankaları sağladığı konut kredileri konusunda detaylı bilgiye sahip olmak veya kredisiz ev seçeneklerini değerlendirmek zorundadır. Aksi takdirde ev almak konusunda ilerlemek yerine, kafasında yer alan düşüncesini hayata geçirme şansı bulamaz.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi faiz oranları dikkat edilecek detaylardandır. Günümüzde ev satın alacağınızda, konut kredisi hesaplama yöntemlerinden konut kredisi başvurusu konusuna kadar birçok konuda bilgi sahibi olmanız size avantajlı biçimde ev sahibi olma yolunda rehber olacaktır.

Ev almak, süre geldiği üzere oldukça zor ekonomik koşullar sonrasında elde edilen önemli bir kazanım. Bu nedenle ev almaya karar vermekte, ev almakta kişiler için önemli bir süreç. Konut kredileri konut alma düşüncesini gerçeğe dönüştürmek isteyen herkes için ilk akla gelen çözüm olarak düşünülmektedir.

Konut Kredisi Hesaplama İle Ortaya Çıkan Faiz Yükü

Konut kredisi hesaplama ile ortaya çıkan faiz yükü; konut kredisi kullanmanın da dikkat edilecek bir ayrıntı. Başta dikkat edilmeyen birçok şey ileri ki süreçte sahibinden satılık ev konusunda Kredi kullanmaya karar veren kişinin büyük sıkıntılar yaşamasına yol açmaktadır.

Mesela, konut kredisi hesaplaması ile ortaya çıkan faiz oranı kişilerin kullandığı kredi tutarı konusunda ödeme güçlüğü yaşamasına neden olmaktadır.

Konut Kredisi Araştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konut kredisi araştırırken dikkat edilmesi gerekenler; ev satın alınacağında kişinin konut kredisi konusunu çok detaylı araştırması gerekmektedir.

Ev kredisi faiz oranları her bankaya göre değişmektedir. Bu nedenle, hangi bankanın konut kredisine ne kadar faiz uyguladığı ve sizin için en uygun konut kredisi faiz oranları konusunda mutlaka elinizde somut bilgi olması gerekli.

Konut kredisi başvurusu öncesinde bu detaylı bilgilere bankaların internet sayfalarını veya banka şubelerini ziyaret ederek kolayca ulaşma şansınız var.

Konut Kredisi Dosya Masrafı ve Aylık Taksit Tutarı

Konut kredisi dosya masrafı, konut kredisi uygulamasında kredi kullanıcılarının pek dikkate almadığı bir ayrıntıdır. Oysa, konut kredisi faiz oranları kadar dikkat edilmesi gereken konulardandır.

Konut kredisi dosya masrafı, bankaların alınan krediye uyguladığı ve farklı gider kalemlerinden oluşan masraflardır. Çünkü, söz konusu masraflardan sonra hesapta olmayan birçok masrafın da eklenmesi ile alınan kredi miktarı artmaktadır.

Konut kredisi aylık taksit tutarı; ev sahibi olmak isteyen her tüketicinin olanaklarına göre belirlenir. Ev kredisi faiz oranları bankaya göre değişkenlik göstermesine karşın, genel olarak masraf kalemleri pek değişmiyor. Mesela bankalardan konut kredisi için başvuran herkesten alınan bazı masraf kalemleri arasında ekspertiz raporu, zorunlu hayat sigortası ve dosya masrafı yer almaktadır.

Bu söz konusu giderler, bankadan çekilen krediye ilave edilerek kişilerin konut kredisi aylık taksit tutarına yansıtılmaktadır. Kredi borcu geri ödemesi zaman zaman bu nedenle, konut kredisi alma sürecinde istenmeyen sıkıntılara yol açmaktadır.

Konut Kredisi Peşinatı ve Konut Kredisi Vadesi

İstanbul Şube Ekrem Gök Ev Teslimatı

İstanbul Şube Ekrem Gök Tapu Teslimatı

Konut kredisi peşinatı, alınacak evin yüzde 20 oranına denk gelen birikimden oluşmaktadır. Bankadan istenen kredi miktarı ile banka tarafından verilen kredi miktarı her zaman örtüşmeye biliyor. Bazen de satın alınmak istenen ev krediye uygun görülmediğinden, kişi tarafından istenilen konut kredisi talebi banka tarafından kabul edilmiyor.

Zaten, banka tarafından sağlanan konut kredisi satın alınacak evin yüzde yüzünü de kapsamıyor. Banka kredisi ile sahibinden satılık ev alacağınız da, mutlaka bir peşinatınızın olması gerekli.

Çünkü, bankalar yalnızca %80 oranında konut kredisi vermektedir. Hatta, peşinatınız ne kadar yüksek olursa, bankaya kredi borcunuz da o ölçüde az olacaktır.

Konut kredisi vadesi, kredi kullanan tarafından belirlenmektedir. Bir kişi ev kredisi kullanacağında, alacağı evin değerini belirlemek üzere banka tarafından bir ekspertiz raporu hazırlanması isteniyor.

Banka tarafından görevlendirilen ekspertiz ise, konutu detaylı inceledikten sonra kanaatine göre, eve bir değer biçerek bankaya rapor sunuyor. Banka da hazırlanan ekspertiz raporuna göre, evi satın almak isteyen kişiye vereceği konut kredisi oranını belirliyor.

Konut kredisi vadesi ise, alınan kredi miktarı bankanın tasarrufuna ya da krediyi alarak ev sahibi olmak isteyen kişinin talebine göre değişebiliyor.

Katılımevim Faizsiz Finans Yöntemi İle Ev Alma

Faizsiz finans yöntemi ile sahibinden satılık ev, yaygınlaşan bir yöntemdir. Ev kredisi aldığınızda konut faizleri ve diğer masraflarla birlikte kredi geri ödemesi zor olacağından, konut kredi vadesinin mümkün olduğunca kısa olması ödeyeceğiniz faiz miktarını da azaltacaktır.

Öte yandan, banka ve faize bulaşmadan sahibinden satılık ev almak istiyorum diyenlere yönelik farklı ödeme yöntemleri mevcut. Son zamanlarda oldukça yoğun ilgi gören bu yöntemler, cazip ödeme koşulları ve kişilere sunduğu avantajlar sayesinden büyük ilgi görüyor.

Katılımevim tasarruf finansman yöntemleri; isteyen herkesi faizsiz ev sahibi yapıyor. Birikime dayalı faizsiz ev edinme yöntemi olan Katılımevim isteyen herkese finans desteği sağlıyor. Katılımevim, sunduğu 4 ayrı tasarruf finansman yöntemi  ile müşterileri çok cazip ve kolay ödeme koşulları ile hayallerindeki eve kavuşturuyor. Küçük birikimlerle, herkesin bütçesi ölçüsünde ödeme yaptığı ve ödeme koşullarına kendi karar verdiği Katılımevim ’de; Çekilişli Plan, Adım Adım Çekilişli Plan, Kişiye Özel Plan ve Adım Adım Kişiye Özel Plan seçenekleri bulunmaktadır.

 

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!