TOKİ Sosyal Konut Projesi ve TOKİ Başvuru Detayları

Toki Başvuru Şartları Nelerdir?

Toplu Konut Projesinin duyurusu yapılıktan sonra başvuru şartlarının neler olduğu vatandaşlar ile paylaşıldı. Toki’ye başvuru yapabilmek için gereken şartlar şu şekilde açıklanmıştır:

 • T.C. Vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir.
 • Toki’ye başvuru yapacak kişilerin kendisinin, eşinin ve çocuklarının Toki’den konut almamış olması ve herhangi bir tapulu evinin olmaması gerekir. Tapuya kayıtlı olan tarla, bahçe, bağ, işyeri başvuruya engel değildir.
 • İstanbul’da yaşayan hane halkı geliri toplam 18.000 TL olmalıdır. İstanbul dışında yaşayan kişilerin hane halkı toplam geliri ise 16.000 TL’dir.
 • Toki’ye başvuracak kişilerin bulunduğu ilde toplam 1 sene ikamet ediyor olması gerekir. Şehit aileleri, dul ve yetimler için bu 3 senedir.
 • Bir hane halkı içinden sadece 1 başvuru kabul edilecektir. Hane içerisinde eşlerin başvurusu kabul edilmeyecektir.
 • Genç kategorisine yaşı 18-30 arasında olan 14/09/1992 tarihinden sonra doğanlar başvurabilir.
 • Engelli Vatandaşlar kategorisi için kişinin en az %40 engelli olması gerekir. Engelli çocuğu reşit olmayan kişiler ise başvurularını kendi adına yapabilecektir.
 • Başvuracak emekli vatandaşların emekli kimlik belgesi veya emekli olduklarını gösteren bir belge bulunması gerekir. Vefat etmiş olan emekli yerine emekli olmayan eşler başvuruda bulunabilir.

Toki Başvuru Ücreti Ne Kadar Oldu?

TOKİ’ ye başvuru için 2+1 ve 3+1 ayrımı bulunmamaktadır. Toki’den konut hakkı kazanan kişilerin konut tipleri, ihale alındıktan sonra belirlenecek. Eylül 2022 tarihinde açıklanan TOKİ başvuru ücreti 500 TL’dir.

2+1 ve 3+1 Daire Fiyatları ve Taksit Ödemeleri Ne Kadar?

2+1 ve 3+1 olmak üzere belirlenen konut fiyatları da belli oldu. Açıklanan detaylara göre 2+1 konutlara 608 bin lira ile aylık 2 bin 280 TL aylık taksit ödemesi belirlendi. Toplam 850 bin TL olarak belirlenen 3+1 evlere ise 3 bin 187 TL’lik aylık taksitle 240 ay vade ile sahip olunabilecek.

Toki ev sahibi olmak isteyenlerin yanında arsa sahibi olmak isteyenlerin de başvuru yapılabileceğini belirti. 192 bin 500 liradan başlayan arsa fiyatları 1604 liradan başlayan taksitler ile 120 ay ödenecektir.

Toki Başvurusu Nasıl Yapılır?

Toplu Konut Projesine dahil olmak isteyen vatandaşlar başvurularını Ziraat Bankası ve Halk Bankası’ndan yapabileceği gibi e-devlet üzerinden de başvurularını gerçekleştirebilir. E-devlet sistemine giriş yapmak için öncelikle şifrenizin bulunması gerekir, eğer şifreniz yok ise PTT’ye giderek şifrenizi alabilirsiniz.

E-devlet sistemine şifrenizle girişinizin ardından arama kısmına TOKİ yazarak arama yapın ve arama sonucuna tıklayın. Açılan sayfadan “konut başvurusu” seçilerek karşınıza çıkan bilgilendirme formunu okuyun ve “devam et” butonuna tıklayın. Karşınıza gelecek olan ekranda “yeni başvuru” seçeneğine tıklayın.

Yeni açılan sayfada karşınıza şehirlerin alfabetik olarak sıralaması gelecek buradan başvuracak olduğunuz şehri seçerek “devam et” butonuna tıklayın.  Proje seçiminin ardından açılan konut tipi sayfasında konut tipini seçerek işleme devam edin.

Başvurunuzun son aşamasında ekrana gelen bilgilendirme sayfasındaki bilgileri dikkatle kontrol edin ve “yukarıdaki bilgilendirmeyi okudum” butonunu işaretleyin. Sayfa ilerlediğinde karşınıza gelecek olan başvuru formunuzdaki bilgilerinizi kontrol ederek ilerleyin ve başvurunuzu onaylayın. Başvurunuzun onaylanmasının ardından başvuru ücreti olan 500 TL’nin ödemesini belirtilen bankalardan yapabilirsiniz.

Toki İstanbul Evleri Nereye, Nasıl Yapılacak? Toki İstanbul Konutları Hangi İlçelere Yapılacak?

Toki 2023-2028 yılları arasında 500 bin konut yapılacağını bildirdi. Proje yapılacak şehirler arasında en fazla konut sayısı İstanbul’a verildi. İstanbul’da 50 bin konut inşa edilerek ev sahibi olmak isteyen kişilere kura yöntemi ile konutlar verilecek.

İstanbul’da evler; Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Silivri, Çatalca, Tuzla’da yapılacak.

Peki, İstanbul’da yapılacak olan konutlar nasıl olacak?

 • Yatak mimariye uygun olarak inşa edilerek 5 katı geçmeyecek
 • Sıfır atık uyumlu
 • İklim dostu malzemeler
 • Enerji verimli
 • Yenilenebilir enerji sistemi şeklinde yapılacak.

İlk Eviniz Katılımevim’den Kampanyası!

Ev sahibi olmak isteyen ya da var olan evini yenilemek isteyen vatandaşlar Katılımevim ile faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olabilme imkanına sahip. Katılımevim, kurulduğu günden bugüne dek binlerce ailenin ev sahibi olmasında etkili rol oynamıştır. Ev satın almak isteyen kişilerin yanında yer alarak bütçeye uygun ödeme yöntemleri sunan Katılımevim, bireylerin geleceğe yatırım yapmalarında öncü rol üstlenir.

Yıllardır ev sahibi olmak istiyor fakat bütçenize uygun ödeme seçeneklerinin neler olduğunu bilmiyorsanız Katılımevim size ev satın alabilmeniz için yol gösterir. Yıllardır güven ve insan odaklı çalışan Katılımevim bünyesine dahil olan vatandaşlar arasında ayrım yapmadan, herkese eşit şartlar sunmuş ve sunmaya da devam eder.

Ev sahibi olmak için peşinat ödemenize gerek kalmadan, kredi ihtiyacınız olmadan dilediğiniz mahalleden hayal ettiğiniz evi satın alabilirsiniz. Siz de taksitle ev satın alma yöntemlerini Katılımevim ile keşfedebilirsiniz.

Katılımevim ile 240 Ay Vade ile Ev Sahibi Olmak İster Misiniz?

Katılımevim, 4 ayrı tasarruf finansman yöntemleri sayesinde herkesin kendi gelirine göre ve zorlanmadan ev sahibi olmasını sağlıyor. Katılımevim tarafından sunulan 4 ayrı tasarruf finansman yöntemlerini, müşteriler hangi modeli istediklerine kendileri karar veriyor. Aynı zamanda aylık ödeyecekleri taksit tutarını ve teslimatı ne zaman istediklerini de müşteriler belirliyor. Katılımevim’in her bütçeye uygun avantajlı kampanyası bulunmaktadır. Katılımevim şubelerine gelerek, 240 ay vade ile 750.000 TL’lik EVE sadece 3.125 TL taksitle sahip olabilirsiniz. Hatta peşinat ödemenize bile gerek kalmaz.

BDDK lisansına sahip Katılımevim ile Tasarruf Finansman yöntemleri dahilinde siz de ev sahibi olabilirsiniz. 444 11 00 numarasını arayarak faizsiz, kredisiz, peşinatsız ödeme yöntemleri hakkında detaylı bilgiye alabilir, ev sahibi olma hayallerinize bir adım daha yaklaşıp geleceğinize yatırım yapabilirsiniz.

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

 

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!