Sahibinden Satılık Otomobil Ve Ev Sahibi Olun

Sahibinden satılık otomobil ve ev arayanlara Katılımevim’den kaçırılmayacak fırsat. 2023’te ev ve araba sahibi olabilirsiniz.

Ev sahibi olmak; yaşadığı kiralık evin sürekli artan kirasından bunalan kişilerin en büyük hayali durumunda. Bu nedenle, ekonomik zorluğuna karşın çoğu kişi kendi evinin sahibi olmak için farklı yöntemler arıyor. Günümüz ekonomik koşulları isteyen ve belli bir birikimi olmayan kimselerin istemesine rağmen, ev sahibi olması kolay olmamaktadır.

Ev sahibi olmak aylık gelir durumunu biraz zorlasa veya yeterince birikimi olmasa da kişiler, her ay kendi evleri için taksit ödemek istiyor. Kirada oturmak ve her ay kira ödemek, ömür boyu devam eden sancılı bir süreç. Kira ödeyen kişilerin bu süreçte en büyük kaygıları ise, olası bir sağlık problemi veya işten ayrılma nedeni ile kira ödeyememe durumu. Ancak yaşam süresince kirada olanların, kirayı aksatması veya kirayı ödemekte zorlandığı zamanlar olmuştur. Bu tür sıkıntılar, kirada oturanların karşılaştığı kaçınılmaz aksiliklerdir.

Sahibinden Ev Almak İster Misiniz?

İşte böylesi sıkıntıları yaşamaktan bunalanlar, kendilerine uygun koşullarla ev sahibi olmak istiyor. Ev sahibi olmaya karar verdikten sonra, iş planlı bir şekilde yürütüldüğünde bu mümkün olabiliyor. Ev sahibi olmak isteyen kişi bu kararından sonra ev sahibi olmak için ayırabileceği bütçe ile aylık taksitler için ayırabileceği miktarı belirlemeli.  Bunun sonrasında ise, bu bütçeye uygun evin özelliklerini belirlemek gerekir. Elbette, ilk etapta sahibinden ev arama koşulunu listenin başına eklemek gerekir. Aradığınız evin yer aldığı lokasyonun, fiyatına önemli oranda etki edeceğini unutmayın.

Bütçenize ve aylık ödeme koşullarınıza göre ev ararken bu unsura da dikkat etmeniz işini kolaylaştıracaktır. Aslında en güzeli sahibinden ev ve senetle ev bulmaktır. Bu arada aracı yani emlakçı olmayacağından komisyon ödenmemesi anlamına gelir. Sahibinden ev veya senetle ev aynı zamanda satın almak istediğiniz evin gerek ödeme koşulları ve gerekse evin fiziki durumu hakkında rahatça soru sorma olanağı tanır. Böylece hem satın almayı düşündüğünüz ev hem de bulunduğu semt hakkında detaylı bilgi edinmek mümkündür. Binanın yaşı, komşuluk ilişkileri, yakın çevrede bulunan çocuk parkı veya market gibi önemli sosyal detayların da cevabını alabilirsiniz.

Sahibinden Satılık Otomobil

Aslında aynı konu sahibinden satılık otomobil ve sahibinden araba edinmek isteyen kişiler içinde geçerli. Hem ekonomik olsun hem de alacağınız aracın geçmişi hakkında doğru bilgiye sahip olmak istiyorsanız; sahibinden satılık otomobil veya sahibinden araba almalısınız. Günümüzde herkes satın alacağı her ürün konusunda biraz da kolaya kaçıyor. Öyle ki, alıcılar bazen de yalnızca internette gördüğü bir ürün veya mülkü satın alabiliyor. O yüzden bir süre sonra bazı istenmeyen teknik sıkıntı veya fiziki tamirat sorunları oluşabiliyor. Her semte haftasonları kurulan oto pazarları sahibinden satılık otomobil ve sahibinden araba satın almak isteyen çok sayıda alıcı ile satıcıyı buluşturuyor.

Bu semt oto pazarlarında direk araç sahipleri ile muhatap olma şansınız olduğundan, aracına gözü gibi bakan sahiplerinden aracın kullanım ve teknik özelliklerine dair her şeyi sorabilirsiniz. Oto galeride olduğu gibi, aracı olmadığından komisyon parası da ödemek zorunda değilsiniz. Hatta şanslı iseniz, ekonomik ve sizin koşullara uygun araç bulabilir veya senetle araba satın alabilirsiniz. Araba sahibi ile direkt pazarlık yapma şansınız olduğundan senetle araba alma konusunda onu ikna etme olanağınız galeriye oranla daha fazla.

Sahibinden Ev Almak Herkes İçin İhtiyaç

Sahibinden ev almak veya sahibinden araba almak her ailenin önemli ihtiyaçları arasında olmasına rağmen, ekonomik açıdan kolay satın alınabilecek mülkler değildir. Bu nedenle kişiler ihtiyaç önceliklerine göre; ev alma veya araba alma konusunda karar vermek zorunda. Gelir seviyeniz ortalama ve peşinata sayabileceğiniz belli bir birikiminiz yok ise, doğrusu mülk edinimi konusunda çok rahat tercihlerde bulunma şansınız yok. Son yıllarda bu anlamda küçük birikimlerle ev veya araba sahibi yapan Katılımevim, müşterilerine sunduğu tasarruf finansman yöntemi ve düzenlediği kampanyalarla kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Katılımevim, 2 ayrı tasarruf finansman yöntemi ile birbirinden farklı gelir durumuna sahip kişileri kolay ödeme koşulları ile ev veya araba sahibi yapıyor. Müşterilerine birikime dayalı tasarruf finansman desteği sağlayan Katılımevim, herkes tarafından büyük ilgi görüyor. Tasarruf finansman yöntemi ve aylık ödeme tutarına müşterilerin karar verdiği Katılımevim’de, cazip kampanyalar da yoğun ilgi görüyor.

Sahibinden satılık ev almak mümkün mü? diye düşünüyorsanız Katılımevim’in tasarruf finansman yöntemlerini inceleyerek bankalara yüksek faiz ödemeden faizsiz ev sahibi olma fırsatı yakalayın.

 

Bilgi Almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

ihtiyacınız
Bilgi almak için formumuzu doldurun, sizi arayalım!